Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > Yurtbay: “Saadet Partisi için gelip, hükümeti değiştirecek”

Yurtbay: “Saadet Partisi için gelip, hükümeti değiştirecek”

13.06.2018 15:52 12 14 16 18 yazdır
Türkiye’nin yükselen trendi olan Saadet Partisinin Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç, Kozcağız teşkilatının düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı.
Yurtbay: “Saadet Partisi için gelip, hükümeti değiştirecek”

Teşkilat mensupları ile bir araya gelen adaylar seçim gündemini değerlendirdi. Burada bir konuşma yapan Ünal Yurtbay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“YSK bile zorlandı”

 

“Ben bu kadar badireli girdiğimiz bir seçim hatırlamıyorum. Erken seçime karşı çıkanlar, birden bire erken seçim değil baskın bir seçime gider oldu. Yüksek Seçim Kurumu bile birden bire seçim takvimi önlerine konduğunda zorlandı.

 

“Değişim vakti geldi”

 

Eğer biz bu ülkenin refahını istiyorsak o zaman değişim vaktinin geldiğini anlamış oluyoruz. Eğer biz hukukun işlemez olduğunu görüyorsak o zaman mutlaka değiştirme zamanı gelmiş demektir.

 

“Kutuplaşmanın müsebbibi AK Parti”

 

Bu gün ülkemiz hızla kamplaştırılıyor. Kutuplara ayrılıyor. Evet, farklı düşünce de insanlar olabilir. Karşıt görüşlüler olabilir. Biz bunlara düşman değil, rakip olarak görmemiz gerekir. Ancak bu gün maalesef gelinen nokta öyle değil. Bugünkü, kutuplaşmanın müsebbibi hükümette olan AK Parti’dir. Cenab-ı Hak eğer bize iktidar nasip ederse, biz toplumun her kademesini kucaklayacağız. Göreceksiniz AK Parti kadrolarında olup, iktidar yanlılarıyla aynı düşünmeyen AK Partili kardeşlerimiz 24 Haziran’da bizlere oy verecek.

 

İttifaklar baraj sorununu kaldırdı

 

Hükümet partisi, MHP ile ortak oldu ‘Cumhur İttifakı’ dediler, biz de farklı üç parti olarak ‘Millet İttifakı’ dedik ve baraj sorunumuzu ortadan kaldırdık.

 

“Biz hep buradaydık”

 

Bundan bir buçuk yıl evvel kongremiz ile yeni genel başkanımız görev aldığı günden itibaren, biz ne yapabiliriz diye birçok konferanslar vermeye başlamıştık. Bu konferanslara katılan birçok kardeşlerimiz vay arkadaş siz bu güne kadar nerelerdeydiniz diyorlardı. Biz buradaydık ancak, siz göremiyordunuz.

 

“Böyle gitmez diyenler dip dalga oluşturuyor”

 

Bakınız bu gün memurlar, işçi kardeşlerimiz, esnaf kardeşlerimiz artık fikirlerini paylaşamaz hale geldi. Hele ki şu son on günde 100 kişiye sorduğunuzda 10 kişiden görüş alamaz olduk. Artık bu böyle gitmez diyenler, dip dalga oluşturarak geliyor. Bu dip dalga bu seçimlerde Saadet Partisi için gelip, hükümeti değiştirecek Allah’ın izniyle. Kimsenin kimseye tahakküm kurmadığı, insanlarımızın kendi inanç ve düşünceleri ile özgürce ve kardeşçe yaşayacağı bir Türkiye inşa edeceğiz.” 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri