Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > “Yokluğun burukluğunda geçen bayramları adaletli gelir dağılımıyla mutluluğa çevireceğiz”

“Yokluğun burukluğunda geçen bayramları adaletli gelir dağılımıyla mutluluğa çevireceğiz”

13.06.2018 16:27 12 14 16 18 yazdır
CHP Bartın Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, "Yokluğun burukluğunda geçen bayramları adaletli gelir dağılımıyla mutluluğa çevireceğiz” dedi.
“Yokluğun burukluğunda geçen bayramları adaletli gelir dağılımıyla mutluluğa çevireceğiz”

CHP Bartın Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu tüm Bartınlıların ve Müslüman Alemi’nin Ramazan Bayramını kutlayarak, “Ramazan Bayramını milletçe; kardeşlik, barış, huzur ve coşku içinde kutlamayı temenni ediyoruz. Annelerin, babaların, dedelerin, ninelerin ve çocukların yoksullukla imtihan edilmediği, yokluklardan dolayı içinin burkulmadığı bayramlar diliyoruz. CHP kadroları olarak 24 Haziran seçimleri öncesinde milletimize yokluk ve yoksulluktan uzak, adalet ve gelirin eşit dağıtıldığı Türkiye vaat ediyoruz. Yokluğun ve yoksulluğun burukluğunda geçen bayramları gelirin adaletli dağılımıyla mutluluğa çevirmek için geliyoruz” dedi.

CHP Milletvekili Adayı Bankoğlu, 24 Haziran seçimleri öncesinde çalışmalarına devam ederken Bartın halkının ve tüm Müslüman Alemi’nin Ramazan Bayramını kutladı. Bankoğlu mesajında, “Ramazan Bayramı’nı milletçe; kardeşlik, barış, huzur ve coşku içinde kutlamayı temenni ediyoruz” derken yoksulluk ve yokluktan dolayı buruk geçen bayramlara da dikkat çekti. “Annelerin, babaların, dedelerin, ninelerin ve çocukların yoksullukla imtihan edilmediği, yokluklardan dolayı hiç kimsenin içinin burkulmadığı bayramlar diliyoruz” diyen Aysu Bankoğlu, sözlerini mesajını şöyle sürdürdü:

“Burukluğu mutluluğa çevirmek için geliyoruz”

 

“CHP kadroları olarak 24 Haziran seçimleri öncesinde milletimize yokluk ve yoksulluktan uzak, adalet ve gelirin eşit dağıtıldığı Türkiye vaat ediyoruz. Yokluğun ve yoksulluğun burukluğunda geçen bayramları eşit ve adaletli gelir dağılımıyla mutluluğa çevirmek için geliyoruz.

 

“Her türlü göreve hazırız”

 

Türkiye’nin üretimle kalkınması, gelirin eşit ve adaletli dağıtılarak mutluluğun tüm bireylere yayılması başta olmak üzere üzerimize düşen her türlü göreve hazırız.  Mübarek Ramazan Bayramı’nda ülkemizde ve kentimizde yaşayan her bir yurttaşımızın öncelikli dileği barış, huzur ve kardeşlik içinde bir bayram geçirmek. Yurttaşlarımız diledikleri barış, huzur ve kardeşliğin sadece bayramlarla sınırlı kalmasını değil geleceğe de yayılmasını istiyorlar. Kadınlarımız sayılmayı, saygı görmeyi, gençlerimiz kaygı içinde yaşamadan geleceğe güvenle bakmayı, esnaflarımız kazançlarının hiç değilse giderlerini karşılamasını, babalarımız mutfaklarının ve evlatlarının ihtiyacını kara kara düşünmeden temin edebilmeyi arzuluyorlar. Bu cennet vatanda yaşayan yurttaşlarımız ay sonunu nasıl getiririm düşüncesinin verdiği huzursuzluktan fazlasıyla yoruldular. Omuzlarındaki ağır yükü artık kaldıramaz hale geldiler. Biz böylesi bir ortamda yürekleri burkulan anneleri, babaları, dedeleri, nineleri ve dünyanın mutluluğu en çok hak eden bireyleri olan çocukları düşünüyoruz. Bizler ülkemizin her bir bölgesinde gelirin eşit ve adaletli dağıtılmasını istiyoruz. İnsanlarımızın yüzü gülsün, bayramlar daha da mutlu geçsin ve her günümüz bayram havasında yaşansın istiyoruz. İşte bu yüzden yollarda, ilçelerde, beldelerde, köylerde ve sahalardayız. 24 Haziran seçimleri öncesinde adım basmadık bir nokta ve sıkılmadık bir el bırakmadan bu ülkenin geleceği için çalışıyoruz.

 

Herkesin güldüğü bir Türkiye…

 

Bayramlar, bir milleti birbirine sımsıkı saran özel günlerdir. Yılın en müstesna günlerini yaşadığımız Ramazan ayı sonrasında yine yılın en önemli günlerinden biri olan Ramazan Bayramı’nı tüm yurttaşlarımızla, kentimizin tüm bireyleriyle el ele ve gönül gönüle kutlayacağız. Bizler biliyoruz ki bayram günlerini eşsiz kılan yegane şeylerden biri hanelerde yaşanan coşkudur. Ve bu coşkunun akrabalarla, komşularla, dostlarla paylaşılmasıdır. Hayattaki tüm güzelliklerin paylaştıkça çoğaldığına inanıyoruz. Bu Ramazan Bayramı’nda da paylaşarak mutluluğumuzu çoğaltacağız. Sadece ev kapıların değil aynı zamanda gönül kapılarının da açıldığı bayramı tüm hemşehrilerimizle birlikte en güzel şekilde idrak edeceğiz. Müslüman coğrafyasında ve dünyanın tüm noktalarında savaşların son bulduğu, huzurun yayıldığı ve insanların mutluluğunun arttığı bir yaşam dileyeceğiz. Çiftçimizin, işçimizin, memurumuzun, asgari ücretli çalışanlarımızın, esnafımızın, sanayicimizin ve çocukların güldüğü bir Türkiye dileyeceğiz. Tüm bu dileklerimizi gerçeğe dönüştürmek adına da canla, başla, yorgunluk ve yılgınlık bilmeden çalışacağız. Gecemizi gündüzümüze katarak, çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, emekçilerimize değer vererek çalışacağız. Haklının hakkını koruyarak, zalimlerin karşısında durarak çalışacağız ve tüm çalışmalarımızda gücümüzü de bugüne kadar olduğu gibi yine ve sadece yurttaşlarımızdan alacağız.

 

Huzurla gelişen bir Türkiye için…

 

Üreten, üreterek güçlenen, adalette ve gelirde eşitlenen, eşitlendikçe huzurla gelişen bir Türkiye için üzerimize düşen tüm görevleri eksiksiz yerine getirme gayreti içinde olacağımızın sözünü samimiyetle veriyoruz. Halkımızın huzurunda çalışmalarımızı barış ve kardeşlikle kenetlenen bir Türkiye hedefi ile sürdüreceğimizin de altına imzamızı atıyoruz. İşte tüm bu duygu ve düşüncelerle başta tüm aziz şehitlerimizi de rahmetle anarak yurttaşlarımızın ve hemşehrilerimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri