Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > Yılmaz Akdeniz, Federasyon yönetimine seçildi
Yılmaz Akdeniz, Federasyon yönetimine seçildi

Yılmaz Akdeniz, Federasyon yönetimine seçildi

03.07.2018 09:55 12 14 16 18 yazdır
Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu’nun Denetim Kurulu’na seçildi.


Akdeniz, Türkiye Madeni Eşya Sanatkârları Federasyonu’nun 27 Haziran 2018 Çarşamba günü, Ankara’daki Nazım Hikmet Kongre Salonu’nda yapılan 17.Dönem Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Mevcut Genel Başkan Özcan Saraçoğlu’nun yanı sıra iki adayın daha katıldığı seçimlerde. Bartın MESO’nun da desteklediği Saraçoğlu kazanarak güven tazeledi.

Bartın MESO Başkanı Yılmaz Akdeniz konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türkiye Madeni Eşya Sanatkârları Federasyonu’nun Genel Kurul delegasyonunun tevdii ile Federasyon’un Denetim Kurulu’nda görev almaktan büyük onur duydum” dedi. Kendisini bu göreve layık gören başta Federasyon Genel Başkanı Özcan Saraçoğlu olmak üzere Federasyona bağlı tüm oda başkanlarına, Genel Kurul üyelerine teşekkür eden Akdeniz, açıklamasında şunları söyledi:
“Çok büyük katılımla gerçekleşen Genel Kurul’un, mükemmel  bir organizasyon ile hazırlanıldığı gözlerden kaçmadı. ‘Madeni Eşya’ ve ‘Metal Ana Sanayi’ sektöründeki esnaf ve sanatkarların mesleki en üst kuruluşu olan Federasyonumuzun ülke genelinde kayıtlı 251 meslek odası ile birlikte toplam 135 bin imalatçı üyesi bulunmaktadır. Federasyon’a bağlı odaların mesleki yönden üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak, gelişmelerini sağlamak ve çalışmalarını yurt ölçüsünde işbirliği ve ahenk içerisinde yapabilmelerinin temini yanında bir çok özel ve genel sorunlarıyla da ilgilenen Federasyonumuz, madeni eşya ve metal ana sanayi sektörü içinde bulunan ve 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamındaki toplam 33 meslek dalında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârların mesleki en üst kuruluşudur. Büyük bir bölümü imalat işiyle uğraşan üyelerimiz bu konumlarıyla ülkemiz katma değer ve istihdamına büyük oranlarda katkıda bulunmaktadırlar. Bu vesile ile yeniden seçilerek güven tazeleyen Mevcut Başkan Sayın Özcan Saraçoğlu’nu ve Yönetim Kurulu’nu tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Genel kurul için çok güzel bir hazırlık ve organizasyon düzenleyen görevlilere de şahsım ve Odamız Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimi iletirim.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri