Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EĞİTİM > Yatırımlar sürüyor, Üniversite büyüyor
Yatırımlar sürüyor, Üniversite büyüyor

Yatırımlar sürüyor, Üniversite büyüyor

01.09.2018 11:16 12 14 16 18 yazdır
2008 yılında kurulan genç bir üniversite olmasına karşın Bartın Üniversitesi, büyümesini hızlı ve emin adımlarla sürdürüyor. Üniversite’nin Kutlubeyyazıcılar kampüsünde inşa edilecek olan Laboratuvar binası yapım ihalesi, 11 Eylül 2018'de yapılacak.


450 günde tamamlanacak

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Ühniversitesi’ni yeni yatırımlarla büyütmeye devam ettiklerini bildtirdi. Konuya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yapan Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi Laboratuvar Binasının 14 bin 332 metrekare kapalı alana sahip olacağını belirtti. Tunç, inşaatın ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından 450 günde tamamlanacağını ifade etti. 

İnşaatlar sürüyor

 

Bartın Üniversitesi Kutlubey Yazıcılar kampüsünde Rektörlük binasının da yapımının devam ettiğini belirten Milletvekili Tunç, Öğrenci Yaşam Merkezi ve Sosyal ve Sportif Tesisleri, Kütüphane Binası ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binasının da yapımının tamamlanmak üzere olduğu söyledi.

 

Kavşaktaki kamulaştırma hala sonuçlanmadı

 

2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesinin aradan geçen süre içerisinde önemli gelişmeler sağladığını belirten Milletvekili Tunç, bin 200 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kutlubey Yazıcılar kampüsünde, fakülte binalarının bir kısmı ile öğrenci ve personel yemekhanelerinin yapımının tamamlandığını anımsattı. Tunç, Üniversitenin yeni kampüs alanına ulaşım için gerekli olan köprülü kavşak inşaatının da tamamlandığını, kamulaştırmanın ardından bağlantı yollarının da tamamlanacağını söyledi. 

Lojmanlar tamam, cami inşaatı son aşamada

 

Üniversite kampüs alanı içerisinden geçen Yazıcılar deresinin de ıslahını tamamladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Kampüs alanında yapımı devam eden Fatih Sultan Mehmet Camii inşaatında da son aşamaya gelindiğini, Üniversite lojmanlarının inşaatının tamamlandığını, kampüs alanında Kredi Yurtlar Kurumu tarafından bin kişilik yurt yapımının da devam ettiğini söyledi.

 

Hedef 30 bin öğrenci

 

Tüm bu çalışmalar tamamlandığında bu gün 15 bin öğrenci sayısını aşan Bartın Üniversitesinin Ağdacı kampüsü ve Kutlubeyyazıcılar Kampüsü ve ilçelerimizdeki yüksekokullar ile birlikte 30 bin öğrenci hedefine yaklaşacağını ve bölgemizin en iyi üniversitelerinden biri olacağını belirten Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi büyüdükçe, Bartın’ın da büyümeye, gelişmeye devam edeceğini belirtti.
Tunç, “Bartın Üniversitesi’ne verdikleri destekten dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlarımıza, Üniversitemiz Rektörü’ne, idari ve akademik personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri