Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > SİYASET > Yalçınkaya ziyaretimize geldi
Yalçınkaya ziyaretimize geldi

Yalçınkaya ziyaretimize geldi

12.07.2018 16:17 12 14 16 18 yazdır
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya, gazetemizi ziyaret etti.Gazetemizin Genel Müdürü Mustafa Ahmet Oktay ve Genel Yayın Yönetmenimiz Sadık Tolga Akıner tarafından ağırlanan Yalçınkaya, gazete çalışanları ile selamlaşıp çalışmalarında başarılan diledikten sonra Oktay ve Akıner ile sohbet etti.

1999 – 2007 yılları arasında iki dönem Bartın Belediye Başkanlığı, ardından da 2007-2018 yılları arasında 4 dönem CHP Bartın Milletvekilliği görevlerinde bulunduğunu anımsatan Yalçınkaya, şimdilik dinlendiğini belirtirken, uzun yıllardır fazla vakit ayıramadığı ailesi ile daha fazla birlikte olmaya gayret edeceğini söyledi.

Bartın Halk Gazetesi aracılığıyla, Bartın’da yıllardır kendisine destek veren hemşehrilerine bir kez daha teşekkür etmeyi bir borç bildiğini ifade eden Yalçınkaya, özellikle milletvekili adayı olmadığı son seçimlerde, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile karış karış Türkiye’yi dolaşırken, gerek, telefonla, gerekse sosyal medya hesapları aracılığıyla kendisine ve İnce’ye verilen desteğin ve gösterilen ilginin kendisini çok memnun ettiğini de söyledi.

Siyasetten tamamen kopmak, uzak kalmak gibi bir şeyin kendisi ve kendisi gibi yıllardır siyasetin içinde olan kişiler için mümkün olamayacağını belirten Yalçınkaya, “Artık milletvekili olmasam da Bartın ve Türkiye için elimden ne gelirse yapmaya gayret göstereceğim.” dedi.

CHP Bartın Milletvekili seçilen Aysu Bankoğlu’nu da gıyabında tebrik eden Yalçınkaya, partimizi ve Bartın’ımızı TBMM’de en iyi şekilde temsil edeceğine inandığım genç bir kardeşimiz. Başarılı olmasını ve Bartın’ımıza faydalı icraatlarda bulunmasını temenni ederim” dedi.

Yalçınkaya son olarak da Bartın basınına teşekkür etti. Belediye Başkanlığından bu yana Bartın basını ile güzel ilişkiler içinde olduğunu anımsatan Yalçınkaya, 1999’da başlayan ve 2018 24 Haziran seçimleri ile sonlandırdığı aktif siyaset hayatında şimdiye kadar Bartın’da kendisine destek veren tüm basın mensuplarına bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar dilerken, Bartın için güzel haberlerde yeniden buluşmayı umut ettiğini de sözlerine ekledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri