Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > SİYASET > Yalçınkaya: “Hani herkes bin TL alacaktı”

Yalçınkaya: “Hani herkes bin TL alacaktı”

11.06.2018 09:14 12 14 16 18 yazdır
CHP) Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, AK Parti tarafından herkese biner TL olarak yatırılacağı belirtilen bayram ikramiyesinde ayrımcılık yapıldığını savunurken, "Hani herkese bin TL verilecekti?" diye sordu.
Yalçınkaya: “Hani herkes bin TL alacaktı”

 

TOLGA AKINER

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, AK Parti tarafından herkese biner TL olarak yatırılacağı belirtilen bayram ikramiyesinde de ayrımcılık yapıldığını, sözkonusu ikramiyelerin 250 TL ila bin TL arasında değişiklik gösterdiğini söyledi. Yalçınkaya, bu adaletsizliğin kaldırılması için CHP tarafından verilen iki teklifin de AK Partililerin oylarıyla reddedildiğini anımsattı ve “Hani herkes bin TL alacaktı” diye sordu.

CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya, 24 Haziran’daki 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde aday olmayarak partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyasına destek vermeye başlayan ve bu kapsamda İnce ile birlikte il il dolaşarak oy istemeyi sürdürüyor. 
Bunu yaparken ülke ve Bartın gündemini ilgilendiren konuları da takip etmeyi sürdüren Yalçınkaya, AK Parti hükümeti tarafından tüm SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerine dini bayramlar öncesinde verileceği açıklanan ve ilki geçtiğimiz günlerde emeklilerimizin hesaplarına yapan Bayram ikramiyesinde ayrımcılık yapıldığını savundu.

 

“Söyledikleriyle eylemleri bir değil”

 

Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere hükümet yetkililerinin emekli maaşı alan herkese biner TL Bayram İkramiyesi verileceğini söylediğini ve bunu basının önünde de beyan ettiğini anımsatırken şunları söyledi:

“Ancak uygulama hiç de öyle olmadı. Söyledikleriyle eylemleri bir değil. Evet, ikramiyeyi alacak olan emeklinin kendisi ise bin TL aldı ama emekli aylığını alan dul veya yetim ise tam olarak bin TL alamıyor. İkramiyeyi alacak olan eğer emeklinin eşi ise 750 TL, ikramiyeyi alacak olan eğer yetim kalan evlat ise kardeş sayısına göre 250 - 500 TL aldı.

 

CHP’nin tekliflerini reddettiler

 

Biz CHP olarak konuya ilişkin TBMM’de 2 kez önerge verdik. Hem bu ikramiyenin hiç kimseye ayrım yapılmadan verilmesi hem de ikramiyenin bir maaş tutarında olması için iki teklifte bulunduk. Bu tekliflerimiz TBMM Palan Bütçe Komisyonu’nda AK Partili milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

 

Meydanlarda yalan söylüyorlar

 

Şimdi dul yetim aylığı alanlar neden eksik aldıklarının nedenini öğrensinler. Meydanlarda yalan söyleyenleri görsünler. 24 Haziran yalana ‘TAMAM’ deme zamanıdır. 24 Haziran Millet iktidarının kurulma zamanıdır.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri