Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > YAŞAM > Vali Dirim, basınla bir araya geldi
Vali Dirim, basınla bir araya geldi

Vali Dirim, basınla bir araya geldi

05.06.2018 14:42 12 14 16 18 yazdır
Bartın Valisi Nusret Dirim, geçtiğimiz akşam iftar sonra düzenlediği basın buluşmasında Bartın’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla çay sohbetinde bir araya geldi.


Nilay Meryem ÇÖMLEK


Basının önemine vurgu yapan Vali Dirim, “Basınımız da önemli bir kamu görevi yapıyor. Hiç kimse tek başına bir şey yapamaz. Birçok şey hep beraber yapılacaktır. Özellikle çalışma ekibimizle birlikte siz değerli basın mensuplarımızın katkılarıyla yapılacaktır.” dedi.


Düzenlenen basın buluşmasında Bartın Valisi Nusret Dirim basın mensuplarının sorun ve taleplerini dinlerken sorun ve talepleri değerlendireceklerinin sözünü verdi. Vali Dirim basın mensuplarının önemli bir kamu görevi yaptığını ifade ederek basın mensuplarının haber ve paylaşımlarına önem verdiklerini basın mensuplarından bu anlamda önemli ölçüde faydalandıklarını belirtti.


Köz Restaurant’ta düzenlenen basın buluşmasına Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bartın Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Esat Kocael ve çok sayıda basın mensubu katıldı.


Dirim: “Hepimiz kamu görevi yapıyoruz”


Basının da bir kamu görevi gördüğünü belirten Vali Dirim, şunları söyledi:

“Bir araya gelmekte her zaman fayda vardır. Ramazan ayının kaynaştırıcı havasını basın mensuplarımızla birlikte teneffüs etmek istedik. Burada aslında hepimiz kamu görevi yapıyoruz. Bu kapsamda basınımız da önemli bir kamu görevi yapıyor. Bizlerin tamamlayıcısı olarak bizlerin eksiklikleri noksanlıkları varsa onları hatırlatıcı anlamında görev yapıyorsunuz. Belki sizlerin haberi olmuyor ama biz sizlerden çok faydalanıyoruz. Sizleri takip ediyoruz. Sizlerin yazdıklarınızı paylaşımlarınızı takip ediyoruz. Gerekli sonuçları da çıkarıyoruz. Belki siz geri dönüş olmuyor gibi düşünüyorsunuz ama biz onu sizler belki hissetmeden işlerimize yansıtıyoruz. Ancak tabi daha sık bir araya gelmemiz gerekir. Bazı yanlış anlaşılmalar var ise onları da tedavi edeceğini düşünüyoruz. Bizleri öncelikle doğru algılamanızı öncelikle sizden istirham ediyorum.


“Birçok şey hep beraber yapılacak”


Bizler kamu görevlisi olarak burada güzel şeyleri artırmaya yönelik burada belli sürelerle çalışmak durumunda olan görevlileriz. Burada görev yaptığımız süre içerisinde buradaki güzel şeyleri artıralım istiyoruz. İyi doğru güzel ne varsa onları biraz daha artıralım çıtayı biraz daha yükseltelim istiyoruz. Sıkıntılı konular varsa da onlara hiç tereddüt etmeden el atalım onlarla ilgilide çalışmalar yapmak istiyoruz. Ama tabi ki her şeyi yapabiliyoruz her şeyin üstesinden gelebiliyoruz diye bir şey yok.  Hiç kimse tek başına bir şey yapamaz. Birçok şey hep beraber yapılacaktır. Özellikle çalışma ekibimizle birlikte siz değerli basın mensuplarımızın katkılarıyla yapılacaktır. Çünkü sizlerin algısı çok önemli. Sizler algıyı herkesten önce hissediyorsunuz ve algıyı yönetiyorsunuz. Algıyı yönetmek aslında bir yönetimin en öncelikleri arasında olmalıdır. İnsanlar çünkü özellikle sosyal medyadan çok ciddi anlamda faydalanıyorlar ve sosyal medya aracılığıyla bilgileniyorlar. Algıyı doğru bir şekilde oluşturmak yönetmek gerekiyor. Bu anlamda biz sizlerden faydalanıyoruz. Sizlerin görüşlerinizden, yorumlarınızdan faydalanıyoruz.”

Toplantı sonrasında hatıra fotoğrafı çektirildi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri