Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EĞİTİM > Üniversitede projeler yarışacak
Üniversitede projeler yarışacak

Üniversitede projeler yarışacak

24.02.2018 15:00 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi’nde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek “Ar-Ge Proje Pazarı” için başvurular başladı. Çeşitli ödüllerin verileceği etkinlik kapsamında proje sahipleriyle sektör temsilcileri bir araya getirilecek.


“Bartın Üniversitesi II. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği için başvurular alınmaya başlandı. Bartın Valiliği işbirliğinde düzenlenen etkinlikte proje başvuruları 16 Nisan 2018 tarihinde sona erecek. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) Bartın ve Zonguldak Şubeleri, Bartın Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Sanlab Simülasyon’un da destek verdiği “Bartın Üniversitesi II. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği kapsamında 11 Mayıs 2018 tarihinde proje sahipleriyle sektör temsilcileri bir araya gelecek. Bu kapsamda dereceye girecek projelerin sahipleri çeşitli ödüller alacak. 

Etkinliğin 18 ana teması bulunuyor

 

“Bartın Üniversitesi II. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinin ana temaları da belirlenerek projepazari.bartin.edu.tr adresinden yayımlandı. Ana temalar şu şekilde:

Endüstriyel Malzeme Üretimi ve Uygulamaları, İleri Malzeme Üretimi ve Uygulamaları, Biyomedikal / Biyoteknoloji, Elektrik Elektronik Teknolojileri, Enerji ve Alternatif Enerji, Makine Teknolojileri, Kimya / İlaç Teknolojileri, Yapı Malzemeleri Üretimi ve Uygulamaları, Çevre Teknolojileri, Gıda Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Tekstil Teknolojileri, Orman Endüstrisi, Odun Dışı Orman Ürünleri, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Yeşil Kimya ve Mühendisliği, Gemi İnşaat Teknolojileri, Sürdürülebilir ve Akıllı Kentler. 

Fikri olan herkes davetli

 

Türkiye’nin yerli teknoloji atağına katkı sunmak amacıyla Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğini düzenlediklerini belirten Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, şunları söyledi:

“Ar-Ge ve yenilik bilincinin yaygınlaşması, proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, örnek projelerin sergilenmesi ve ödüllendirilmesi, finansman ve altyapı sıkıntısı ile gerçekleştirilemeyen önemli projelerin ilgili kişi ve kuruluşlar ile buluşturulması hedefine yönelik olarak düzenlenecek olan, “Bartın Üniversitesi II. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğine “Benim de bir fikrim var” diyen herkesi davet ediyoruz. Çeşitli ödüllerin verileceği etkinliğimizde sizleri de aramızda görmek bizleri mutlu edecektir” dedi.

 

Kimler katılabilir

 

Ar-Ge Proje Pazarı’na; akademisyenler, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler, Ar-Ge/İnovasyon çalışması olan proje sahipleri, projelere ortak olmak isteyen ve finansman sağlamak isteyen müteşebbisler, girişimciler ve öğrenciler katılabilecek.

 

Katılım esasları ve avantajları

 

Katılımcılara etkinlik sonunda katılım belgesi ve özet kitapçığı verilecektir.

Proje sahiplerinden en az birinin projenin başında değerlendirme sırasında hazır bulunması gerekmektedir. Posterler 70x110 cm boyutlarında hazırlanacaktır, prototip hazırlamada malzeme ve ölçek sınırlaması yoktur. Katılımcıların posterleri ücretsiz basılacaktır. Proje Pazarı etkinliğine daha önce ödül almış projeler katılabilir, fakat bu projeler herhangi bir kategoride ödül alamayacaktır. Başvurular 25 Şubat tarihinden itibaren online olarak alınacaktır.

Ar-Ge Proje Pazarı’nın Onur Kurulu’nda Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Düzenleme Kurulu’nda ise Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yrd. Doç. Dr. Abdullah Cahit Karaoğlanlı, Prof. Dr. Bülent Kaygın, Doç. Dr. Ali Savaş Bülbül, Doç. Dr. Handan Ucun Özel, Doç. Dr. Mustafa Sabri Gök, Doç. Dr. Ertuğrul Erdoğmuş, Yrd. Doç. Dr. Recep Taş, Yrd. Doç. Dr. Dursun Kısa, Yrd. Doç. Dr. Muhammed Yasin Durgun ise Uzman Uğur Şahinkaya bulunuyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri