Ecen Sigorta
17 Ağustos 2018 Cuma
Anasayfa > EĞİTİM > Üniversite, 22 öğretim üyesi alacak
Üniversite, 22 öğretim üyesi alacak

Üniversite, 22 öğretim üyesi alacak

04.12.2017 12:54 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi Edebiyat, Eğitim, Fen, İktisadi ve İdari Bilimler, İslami İlimler, Mühendislik ve Orman Fakültelerine çeşitli branşlarda 3 profesör, 2 doçent ve 17 yardımcı doçent alınacak.


NİLAY MERYEM ÇÖMLEK

Bartın Üniversitesi Rektörlüğü'nden öğretim üyesi alımına ilişkin olarak yapılan duyuruda  "Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile 'Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi' hükümlerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar; başvuru formuna birimi, bölümü, anabilim dalını ve başlıca araştırma eserini belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmiş) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 takım dosya ile elektronik ortamdaki 6 adet CD'yi (özgeçmiş, öğrenim belgelerini ve eserlerini içeren) ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır. Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; başvuru formuna birimi, bölümü, anabilim dalını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 takım dosya ile elektronik ortamdaki 4 adet CD'yi (özgeçmiş, öğrenim belgelerini ve eserlerini içeren) ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır. Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; başvuru formuna birimi, bölümü, anabilim dalını ve sınava gireceği yabancı dilini belirterek özgeçmişini, 3 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, doktora belgesini, varsa yabancı dil başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile elektronik ortamdaki 4 adet CD'yi (özgeçmiş, öğrenim belgelerini ve eserlerini içeren) ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlıklarına/Yüksekokul Müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır." denildi.

 

Genel ve özel şartları taşımaları gerekiyor

 

Kadrolara müracaat edecek olan adaylar için yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi:

"Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir. Müracaat eden adayların Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinde belirtilen koşullara uyup uymadığı oluşturulacak Komisyonlar tarafından incelenecektir. Bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilecektir. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece 1 tanesine başvuru yapabilirler. Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak. Yapılacak arşiv araştırması ve resmi güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunmamak.

 

Gecikmeler dikkate alınmayacak

 

Adaylar ilana başvurularını ilanın yayınlandığı günden itibaren 15 gün içerisinde belirtilen birimlere yapacak ve evraklarını teslim edeceklerdir. Postadaki gecikmeler kabul edilmeyeceği gibi istenilen belgelerin bir tanesi eksik olması halinde de müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adayların bütün yayın dosyalarında özgeçmiş ve yayın listesi ile öğrenim belgeleri bulunacaktır. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Üniversitemizde görevli personelin yapacağı başvurularda hizmet belgesi, adli sicil belgesi ve askerlik durum belgesi istenilmemektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar için yapılacak dil sınavının yeri, tarihi ve saati bilahare Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır."

 

İşte kadrolar ve kontenjanlar

 

Rektörlük'ten yapılan duyuruya göre; Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çevre Bilimi Bölümü Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., Felsefe Bölümü Sistematik Felsefe Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., Psikoloji Bölümü Sosyal Psikoloji Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı'na 3 Yrd. Doç., Fen Fakültesi Matematik Bölümü Geometri Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., İstatistik Bölümü Yöneylem Araştırma Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Uluslararası Ticaret ve Lojistik Anabilim Dalı'na 2 Yrd. Doç., Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü İslam Hukuku Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü İslam Felsefesi Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim Dalı'na 1 Prof. ve 1 Yrd. Doç. Dr., Ulaştırma Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., Makine Mühendisliği Bölümü Makine Mal. ve İma. Tek. Anabilim Dalı'na 1 Yrd. Doç., Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı'na 1 Doç., Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Orman Biy. ve Odun Koruma Teknolojisi Anabilim Dalı'na 1 Prof., Peyzaj Mimarlığı Bölümü Peyzaj Planlama ve Tasarım Anabilim Dalı'na 1 Prof., Bitki Materyali ve Yetiştiriciliği Anabilim Dalı'na 1 Doç. alınacak. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri