Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EĞİTİM > Ulus’taki öğrencilerden Mehmetçik’e büyük destek

Ulus’taki öğrencilerden Mehmetçik’e büyük destek

26.02.2018 09:28 12 14 16 18 yazdır
Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı devam ederken Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki okullarda Mehmetçik Vakfına yardım kampanyası başlatıldı.
Ulus’taki öğrencilerden Mehmetçik’e büyük destek


Nilay Meryem ÇÖMLEK

Bunun yanında da “Mehmetçiğe 101 Mektup Projesi” kapsamında Abdipaşa Çok Programlı Lisesi’nde öğrenim gören 101 öğrencinin yazacağı mektuplar yine askerimize manevi destek olarak bölgeye gönderilecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından PKK/DEAŞ/PYD-YPG ve KCK’ya mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve bölgenin güvenliğini sağlamak adına gerçekleştirilen Afrin Operasyonu (Zeytin Dalı Harekatı) tüm hızıyla devam ediyor.

Bölgenin güvenliğini sağlamak için başlatılan ve Özgür Suriye Ordusu’nun desteğiyle de birlikte yürütülen Afrin Operasyonu’nunda 39. güne girilirken Türkiye’nin dört bir yanından da askerimize destek amacıyla kampanyalar düzenleniyor.  

Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da askerimize destek olmak amacıyla ilçedeki okullarda Mehmetçik Vakfına yardım kampanyası başlatıldı. Hem askerimize destek olmak hem de öğrencilerde vatan, millet, bayrak, devlet sevgisini geliştirmek amacıyla başlatılan kampanyayla ilgili bilgi veren Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok, “Tüm vatandaşlarımızda olduğu gibi biz kurum müdürleri arkadaşlarımızla da müdürler kurulumuzda ne olur ne gidebilir diye tartışıyoruz. 2 cephe vardır. Birinci cephe bire bir sıcak çatışmaya girer. İkinci cephe de arkada kalan dualarla ya da başka şekilde katkı veren halk cephesidir. Bununla ilgili biz de bir çalışma yapalım, okullarımızda bir yardım kampanyası başlatalım dedik. Bu durumu Sayın Kaymakamımızla da paylaştık. Kendisi güzel bir proje olduğunu ifade etti. Zaten Türkiye’nin birçok ilçesinde böyle projeler yapılıyor. Buradaki amacımız öncelikle okullarımızda bulunan öğrencilerimizin vatan, millet, bayrak, devlet sevgisini geliştirmek. İyi geri dönüşler oluyoruz.” dedi.
“Çocuklarımızda vatan, bayrak,  devlet sevgisi bilinci var”


Öğrencilerin Mehmetçiğimiz için kendi harçlıklarını biriktirdiğini ve kampanyaya destek olduğu dile getiren Ok, “Bizim çocuklarımızın gülmesi için kendi çocuklarını yetim bırakan yiğit askerlerimiz Mehmetçiklerimiz var. Okullarımızdaki öğrencilerimizin gülmesi için askerlerimiz kendi canlarını feda ediyorlar.  Kampanyayla ilgili de muhteşem geri dönüşler var. Hatta bir ortaokul öğrencimiz biriktirdiği 140 TL’yi bağışladı. Demek ki çocuklarımızda vatan, bayrak,  devlet sevgisi bilinci var. Çocuklar kendi harçlıklarından fedakârlık yapıyorlar. İsteğimiz okul cağındaki çocuklarımızın bu bilinci yakalamasını istiyorduk. Bu bilinci yakaladıklarını görüyoruz.” diye konuştu.


Mehmetçiğe 101 mektup gönderilecek


“Mehmetçiğe 101 Mektup Projesi” kapsamında da Abdipaşa Çok Programlı Lisesi’nde öğrenim gören 101 öğrencinin yazacağı mektupların yine askerimize manevi destek olarak gönderileceğini ifade eden Ok, “Bununla birlikte yine bir okulumuzda Mehmetçiğe 101 mektup projesi başlattık. Şuanda mektuplarımız tamamlandı. Nasip olursa onları Hatay’a göndereceğiz. Bu projeyi Abdipaşa Çok Programlı Lisesiyle birlikte yapıyoruz. Güzel şeyler olacaktır. Bizim de elimizden gelen bu. Elimizden ne geliyorsa tüm okullarımızda öğretmen, veliler ve öğrencilerimizle birlikte Mehmetçik Vakfına Yardım Kampanyası başlattık.” dedi.


“Eğitim düzeyi parmakla gösterilecek şekilde”


Ok, ilçenin eğitim durumu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan okuma-yazma seferberliğiyle ilgili açıklamalarda da bulunarak şunları söyledi:

“İlçemize bağlı 18 okulumuz var ve Bartın’ın en büyük ilçesiyiz. Biz TEOG yerleştirmede ilçeler arasında birinci ilçeyiz. 2014 yılından beri birinciliğimiz devam ediyor. Bölgemizin çocuklarının okuma oranı gerçekten yüksek. Okumanın öneminin bilincinde olan bir ilçeyiz. Eğitim düzeyimiz ilde parmakla gösterilecek şekilde.


Okuma- Yazma Seferberliği kursları 5 Mart’ta başlayacak


Okuma-yazma seferberliğini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan başlattı. Proje kapsamında biz de dâhil olduk. Şuanda Kumluca, Abdipaşa, Ulus ve Zafer Köyünde alt komisyonlarımızı kurduk. Komisyonun başkanlığını Sayın Kaymakamımız yapıyor. Okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımız için devletimizin tüm imkânlarını seferber etmeye hazırız. Elimizden ne geliyorsa onunla ilgili çalışmalara devam ediyoruz. Güzel olacağına inanıyoruz. Türkiye genelinde okuma-yazma bilmeyenlerin oranı 2 milyon kişiye düştü. Bu projeyle birlikte yüzde 50 azalma olacağını düşünüyoruz. Muhtarlıklarımızdan da bize bu konuda geri dönüşler var. Çalışmalarımız devam ediyor. Mart ayının 5’inde kurslara başlayacağız.  Kurslarla ilgili bölgeler kuracağız. Gerekirse köylere de kurslar açmayı düşünüyoruz. Halkımızı yormadan bu çalışmaları gerçekleştirmek istiyoruz.”

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri