Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SAĞLIK > Ulus’ta “Gıda Hijyeni” eğitimi verildi
Ulus’ta “Gıda Hijyeni” eğitimi verildi

Ulus’ta “Gıda Hijyeni” eğitimi verildi

05.05.2018 11:03 12 14 16 18 yazdır
Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, Ulus’taki gıda işletmelerinde çalışan 149 kişiye “Gıda Hijyeni Eğitimi” verdi.

 

Konuya ilişkin olarak Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gıda işletmelerinde çalışacak olan personelin “Gıda Hijyen Eğitimi”ne katılmış ve “Gıda Hijyen Eğitim Sertifikası” almış olmalarının zorunluluk olduğu anımsatıldı. Bu amaçla Ulus ilçesi 75. Yıl Ortaokulu konferans salonunda "Gıda Hijyeni Eğitimi" düzenlendiğinin bildirildiği açıklamada şöyle denildi:
“Gıda güvenilirliği açısından tüketicinin korunmasını amaçlayan ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Ulus Meslek ve Sanatkârlar Odası işbirliğinde gerçekleştirilen bu eğitime gıda işletmecileri ve çalışanlarından oluşan 149 kişi katıldı. Eğitim Gıda ve Yem Şube Müdürü Vekili Celal Uğuz tarafından ‘Gıda Hijyeni Yönetmeliği’ kapsamında gıda işletmecilerinin ve çalışanların sorumlulukları, genel ve özel hijyen gereklilikleri, gıda satışı, toplu tüketim ve üretim yerlerinde çalışan personelin kişisel bakım ve hijyeni, işletme hijyeni, alet ekipman hijyeni, atık yönetimi, ürünlerin muhafaza koşulları gibi konularda gıda güvenliği bilincinin oluşturulması ve arttırılmasına yönelik bilgilendirme yapıldı. Verilen eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara Hijyen Eğitim Sertifikası düzenlenecektir. Bu belgeye sahip olanlar ancak gıda işletmelerinde çalışabileceklerdir.”Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri