Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > SAĞLIK > Tunç, Devlet Hastanesi’nde ziyaretlerde bulundu
Tunç, Devlet Hastanesi’nde ziyaretlerde bulundu

Tunç, Devlet Hastanesi’nde ziyaretlerde bulundu

08.09.2018 16:37 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Meclisi üyesi İlker Camcı ile birlikte Bartın Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ve Başhekim Abdullah Danışman’ı ziyaret etti.


Bartın Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ve yataklı servisteki hastalarla tek tek yakından ilgilenen, hasta yakınları ile sohbet eden, hastane personeline kolaylıklar dileyen Milletvekili Tunç temaslarının ardından bir açıklama yaptı. 
Açıklamasında Bartın’a sağlık alanında şimdiye kadar 120 milyon TL yatırım yaparak, Bartınlılara en kaliteli sağlık hizmetini sunmaya çalıştıklarını belirten Tunç, 2005 yılında hizmete açtıkları mevcut hastanenin fiziki şartlarındaki yetersizlik nedeniyle halka daha güzel hizmetler sunabilmek için 400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi’nin temelini attıklarını anımsattı. Tunç, yapım çalışmaları Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesi’nde 127 dönüm arsa üzerinde devam eden hastane ile ilgili olarak şunları söyledi:
“10 bin 253 metrekare oturum alanına, 94 bin 252 metrekare kapalı alana sahip olacak hastane 12 katlı olarak inşa edilecek, Hastanemiz 400 yataklı ama 480 yatak kapasiteli bir hastane olacak. 730 araç kapasiteli otoparkı var. Neredeyse her yatak başına 2 otoparkımız var. 132 polikliniğimiz olacak, 24 adet diyaliz ünitemiz, 24 adet ameliyathane, 66 adet yoğun bakım yatağı ve 58 adet acil servis yatağı da bulunacak, tamamlandığında büyük sağlık kompleksi olacak.”
Hastanede tedavi amacıyla bulunan vatandaşlar ve yakınları da Milletvekili Tunç’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, ilimize yapılan yatırımlar ve hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. 

Başhekimden bilgi aldı

 

Milletvekili Tunç ve İlker Camcı, daha sonra Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdullah Danışman’ın odasına geçerek burada bir süre sohbet ettiler. Danışman, Milletvekili Tunç’a hastanedeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Dr. Danışman, Bartın halkına daha iyi sağlık hizmeti sunabilmenin gayreti içerinde olduklarını belirterek, “Göreve geldiğimiz kısa süre içerisinde halkımızın daha kaliteli ve sağlık hizmetine daha hızlı ulaşabilmeleri için birçok çalışma gerçekleştirdik. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Sizin nezdinizde ilimize sağlık alanında yapılan büyük yatırımlar için hükümetimize teşekkür ederim. Gayemiz, Bartın halkına daha iyi sağlık hizmeti sunabilmek. Yapım çalışmalarına başlanan 400 yataklı hastane inşaatı tamamlanıncaya kadar en verimli şekilde mevcut hastanede sağlık hizmeti sunmak için çalışıyoruz” dedi. Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri