Ecen Sigorta
20 Temmuz 2018 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > Tunç, bağımsız ve özgür basın vurgusu yaptı
Tunç, bağımsız ve özgür basın vurgusu yaptı

Tunç, bağımsız ve özgür basın vurgusu yaptı

10.01.2018 10:04 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, demokrasinin sağlıklı işlemesinde rol sahibi olduğunu belirttiği özgür ve bağımsız basının ülkemizin bağımsızlığı ve toplumun özgürleşmesinin güvencesi olduğunu söyledi.


Milletvekili Tunç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

  Milletvekili Tunç mesajında, dünyanın en meşakkatli ve özveri isteyen mesleklerinin başında gazeteciliğin geldiğini belirterek basın çalışanları ve gazete emekçilerinin çok güç şartlarda zaman zaman hayatlarını dahi riske atarak, habere ulaşmak ve topladığı haberleri en doğru, tarafsız ve en hızlı bir şekilde halka ulaştırmak için büyük gayret sarf ettiklerini kaydetti. Milletvekili Tunç’un yayınladığı mesaj şöyle:

"İnsan, çevresinde ve dünyada olup bitenleri öğrenmek ve öğrendiklerini veya düşündüklerini başkalarına duyurmak ihtiyacındadır. Bu ihtiyaç az veya çok her insanın doğasında vardır. Bu ihtiyacın giderilmesi için girişilen çeşitli teşebbüsler sonunda bugün basın-yayın dediğimiz ve medeni toplumun dördüncü kuvveti saydığımız basın müessesesi doğmuştur. Basın, toplumun aydınlatılmasında, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde çok önemli görevler ifa etmektedir. Basın çalışanları ve gazete emekçileri çok güç şartlarda zaman zaman hayatlarını dahi riske atarak, habere ulaşmak ve topladığı haberleri en doğru, tarafsız ve en hızlı bir şekilde halka ulaştırmak için büyük gayret sarf etmektedirler.


“Toplumun bilinçlenmesinde önemli payı var”


Farklı görüş ve düşünceleri objektif bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde, dolayısıyla da barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli payı vardır. Toplumun, gözü, kulağı, sesi olma görevini üstlenen, demokrasi kültürünün yerleşmesi ve demokrasinin sağlıklı işlemesinde büyük rolü bulunan bağımsız ve özgür bir basın, ülkemizin bağımsızlığı ve toplumumuzun özgürleşmesinin de güvencesidir. İlkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı doğrultusunda olaylara farklı bakış açısı getirerek, çok sesliliğe ve düşünce özgürlüğüne de katkıda bulunan basın, şeffaf ve açık bir toplum olma yönündeki çabalara da bu işleviyle destek olmaktadır.

Bilgi çağı ile birlikte teknolojinin gelişmesi, beraberinde basının da gelişmesini sağlamış, yazılı ve görsel medya ve internet gazeteciliği sayesinde kamuoyu tüm gelişmeleri daha şeffaf bir şekilde takip etme imkanına kavuşmuştur. Değerli gazete çalışanları da gelişen ve değişen basının tüm gereklerini yerine getirerek, mesleklerini sürdürmektedirler. Doğru ve tarafsız haber verme görevini yerine getiren basın mensuplarımızın özverili çalışmalarını takdirle anıyor,  görevlerinde başarılar diliyor, tüm basın mensupları ve gazete çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri