Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > Tunç, 5. kez mazbatasını aldı
Tunç, 5. kez mazbatasını aldı

Tunç, 5. kez mazbatasını aldı

29.06.2018 15:20 12 14 16 18 yazdır
24 Haziran seçimlerinde AK Parti Bartın Milletvekili olarak seçilen Yılmaz Tunç, İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. Milletvekili Tunç, “Oy verenlerin de oy vermeyenlerin de hepsinin hizmetinde olacağız” dedi.

24 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinde 27. Dönem AK Parti Bartın Milletvekili olarak seçilen Yılmaz Tunç, İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı. AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve partililerle birlikte mazbatasını almak için Bartın Adliyesine gelen Tunç, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlilerini de yapan İl Seçim Kurulu Başkanı Sait Özdemir’le makamında bir araya geldi. Özdemir’le bir süre sohbet eden Tunç, mazbatasını Özdemir’den aldı.

 

Tunç: “Milletvekili olmanın onurunu ve şerefini yaşıyorum”

 

Yılmaz Tunç mazbatasını aldıktan sonra Adliye önünde açıklamada bulunarak bu seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye oy vererek destek olan Bartın halkına bir kez daha teşekkür etti. Seçim süreci boyunca Bartın’dan 2 milletvekili çıkarmak için çalıştıklarını karalama siyaseti yapmayarak düzeyli bir propaganda çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden Tunç şunları söyledi:

“2007’de ilk mazbatamı almıştım. Bu tabi benim 5. mazbatam oldu. Aradan geçen süre içerisinde yapılan seçimlerinde Bartın halkının her seçimde göstermiş olduğu teveccühle art arda 5 dönem milletvekili olmanın onurunu ve şerefini yaşıyorum. Öncelikle bu şerefi bize yaşatan Cenab-ı Allah’a şükrediyoruz. Takdirlerini sunan milletimize teşekkür ediyoruz.

 

“Herkesin hizmetinde olacağız”

 

Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Başbakanımıza, İl Başkanımıza, SKM Başkanımıza, Kadın Kollarımıza Gençlik Kollarımıza İl Genel Meclisi Üyelerimize, Belediye Meclisi Üyelerimize, muhtarlarımıza,  teşkilatımızın tüm fertlerine ve bize destek olan gönüllü olarak çalışan herkese çok çok teşekkür ediyoruz. Bize destek veren oy veren herkese çok çok teşekkür ediyoruz. Oy verenlerin de oy vermeyenlerin de hepsinin hizmetinde olacağız.

 

“Gece-gündüz çalışmaya devam edeceğiz”

 

Bartın’ımız AK Parti’nin avantajlarını yaşamaya devam edecek.  Ülkemiz yeni bir sisteme geçti. Türkiye artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle yönetilecek. Cumhuriyet rejimini ve demokrasimizi daha da güçlendiren yeni bir hükümet sistemi. Parlamentosu daha güçlü, hükümet yapısı itibariyle daha güçlü. Güçlü yasama, güçlü hükümet inşallah güçlü Türkiye’nin lider ülke olma yolundaki adımlarını çok daha hızlandıracaktır. Biz de tabi bu yolda milletvekili olarak hem parlamentodaki çalışmalarımızla hem de Bartın’a getirilecek yatırımlar halkımızın sorunlarını giderme noktasında elimizden gelen gayreti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da göstermenin gayreti içerisinde olacağız. Gece-gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

 

“Karalama siyaseti yapmadık”

 

Tabi bizim isteğimiz Bartın’dan AK Parti’nin 2-0’lık bir galibiyetle çıkmasıydı. Bunun için çok çalıştık. 21 Mayıs’tan bu yana seçim kampanyası yaptığımız süre içerisinde Ramazan’ın da bereketiyle geniş halk kitleleriyle buluşma fırsatımız oldu. Onlara AK Parti’nin yeni dönemde hem Türkiye için hem Bartın için yapacağı projeleri anlattık. Karalama siyaseti yapmadık. Düzeyli bir propaganda çalışması oldu. AK Parti’nin 16 yılda Türkiye’yi nereden nereye getirdiğini anlattık. Bartın’a yapılan devasa yatırımları, 6 milyarlık yatırımların neler olduğunu bir kez daha halkımızla paylaştık. Şuanda devam eden 6 milyar TL’lik yatırım ve gelecekte Bartın’a neler kazandıracağımızı, kısaca projelerimizi konuştuk. AK Parti olarak her toplum kesimine ulaşmanın gayreti içerisinde olduk. 2-0’lık bir sonucu elde edecek bir noktaya çok yaklaştık. Aslında son saatte kadar da televizyonlar Bartın’ın 2 milletvekilinin AK Parti’den seçileceğini duyurmuşlardı. Ancak son sandıklarda bu fark kapanınca sonuç 1-1 oldu.  Diğer milletvekili adayımız Yaşar Arslan’la birlikte çok çalıştık. Çok gayret gösterdik ama nasip değilmiş demek ki. Yaşar Bey bu davanın insanı. Hep birlikte çalışmalarımızı yine ileriyle dönük sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Bartınlılar’a teşekkür

 

Ben yine İl Başkanımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bize güvenen Bartın halkına çok çok teşekkür ediyorum. 2002’den bu yana AK Parti’ye Bartın’da artan bir teveccüh var. Demek ki milletimiz boş konuşmalara değil, hizmete, icraata oy veriyor. Cumhurbaşkanımızın aldığı oy 74 bin. Bizim milletvekilliğinde aldığımız oy 60 bin. Bunlar çok yüksek rakamlar. Geçmiş seçimlere baktığımız zaman halkın yarıdan fazlasının hem Cumhurbaşkanımıza hem milletvekili seçimlerinde partimize teveccüh etmesinin sebebi AK Parti’nin bir millet hareketi olması ve siyasetini de millet içinde yapmış olması. Ve milli irade bayrağını da hiçbir zaman yere düşürmemesinden kaynaklanıyor. Biz de halkımızın bu güvenini boşa çıkarmamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Cenab-ı Allah milletimizin güvenine layık olabilmeyi bizlere nasip eylesin. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bu süreçte basın da çok yoruldu. Sizler de haberlerimizi yaptınız. Bizleri takip ettiniz. Konuşmalarımızı yazılara çevirdiniz ve belki de bu haberleri yetiştirebilmek için gece uyumadınız. Bu nedenle de sizlere de ayrı ayrı çok çok teşekkür ediyoruz. Bartın’ımız için hayırlı uğurlu olsun.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri