Ecen Sigorta
17 Ağustos 2018 Cuma
Anasayfa > SİYASET > Tunç: "Sözünü değil, icraatını yaptık"
Tunç:

Tunç: "Sözünü değil, icraatını yaptık"

06.12.2017 16:17 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "AK Parti olarak kadın haklarının sözünü değil, icraatını yaptık" dedi.


AK Parti Amasra İlçe 5. Olağan Kadın Kolları kongresi Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur, İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Özdilkural, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak Belediye Meclis üyeleri ve kadın kolları teşkilatının katılımıyla gerçekleşti.
Karahan: "Yolumuza devam edeceğiz"


Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın görüntülü mesaj verdiği kongrede, konuşma yapan AK Parti Amasra İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Karahan, şunları söyledi:
"Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kadın kolları teşkilatlarına verdiği önemi biliyor, bu bilinç ve sorumlulukla Türkiye genelinde 4 milyonu aşan üyesiyle dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak, gittiğimiz her yerde kadınlarımızın gönül rızasını alarak, gönülden gönüle köprüler kurarak ve gönülleri fethetmek sevdasıyla yolumuza devam edeceğiz."
Tunç: "Kadını güçlendirdik"


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç kongrede yaptığı konuşmada, Siyasetten bürokrasiye kültürel ve sanatsal hayattan sivil toplum faaliyetlerine kadar kadının katılımını ve rolünü güçlendirdiklerini savundu. Tunç, "AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana kadınlarımıza büyük önem verilmiş, kadınlarımızın siyasete aktif katılımlarının sağlanması, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve kadınlarımızın şiddetten korunması için gerekli yasal düzenlemeler gerçekleştirildi" dedi. Tunç sözlerini şöyle sürdürdü:


"Her alanda ayrımcılığa son verdik"


"AK Parti iktidarında, kadınlarımızın güçlenmesini sağladık ve kadınlarımız arasında adaleti sağlayan bir zihniyet devrimini gerçekleştirdik. Kadınlarımızın senelerce maruz kaldığı ayrımcılığı ortadan kaldırdık. Bu devrim niteliğindeki köklü değişikliklerle kadınlarımız ilk kez kılık kıyafetinden dolayı hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan bakan, milletvekili, belediye başkanı, belediye meclis üyesi olma hakkına kavuştu. Kamu kurum ve kuruluşlarında da tüm karar alma mekanizmalarında da kadınlarımız başörtü ile çalışma özgürlüğünü kazandırdık. Bu sayede yıllarca ayrımcılığa neden olan temel bir insan hakkı ihlaline son verdik.


"Ülkemizin her köşesi yatırımlarla gelişti"


AK Parti'nin iktidarı devraldığı yıllarda ekonomik krizlerin ardı arkasının kesilmiyordu. Ülkede yatırımlar durmuş, enflasyon canavarı milleti canından bezdirmişti. Temel hak ve özgürlükler kısıtlanmış, düşünce ve inanç özgürlüğünün önündeki engeller nedeniyle başörtüsü ile Üniversiteye gitmek isteyen kız öğrencilerimiz yaka paça okulların kapısından çevriliyordu. Hastanelerde kuyruklar, 1 yıl sonrasına verilen ameliyat günleri, bıçak paraları, kapısına kilit vurulan fabrikalar vardı. Tüm bunlar AK Parti'nin iktidara gelmesi ile sona erdi. Ülkemizin her köşesi yatırımlarla gelişti, ekonomimiz 15 yıl öncesine  göre 4 kat arttı, milli geliri 250 milyar dolar olan Türkiye bu gün 850 milyar dolar milli geliri olan bir ülke haline geldi.
"Engelleri milletimizin desteğiyle aştık"


Türkiye'nin ilerlemesini kalkınmasını istemeyen, dünyada haklının ve mazlumun sesi olmasını istemeyen içte ve dıştaki şer güçleri Türkiye'nin AK Parti ile olan kutlu yürüyüşünün önünü kesmek için çok uğraştı. 367 krizi, partimizi kapatma davası, Gezi Olayları, MİT krizi, MİT tırlarının durdurulması, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi ve 15 Temmuz'da da tarihimizin en karanlık ve hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Ancak tüm bu engelleri milletimizin desteği ile aşmayı başardık."


"Çeşmi Cihan'a sahip çıktık"


Bartın genelinde olduğu gibi Amasra ilçesine de çok önemli yatırımlar yaptıklarını anımsatan Milletvekili Tunç, Amasra Tüneli ve bağlantı yolları bunlardan en önemlisi olduğunu söyledi. 75 milyon lira maliyeti olan Amasra tüneli sayesinde Bartın-Amasra arasındaki ulaşımı kolaylaştırdıklarını, eskiden virajlar nedeniyle yarım saat süren yolun bugün 5 dakikada konforlu bir şekilde alınabildiğine dikkat çeken Tunç, şunları söyledi:
"Amasra Yolcu Limanı, Amasra Adliyesi, Amasra Öğretmenevi, Amasra Kapalı Spor Salonu, Amasra futbol sahası, Amasra Lisesi, Amasra Anaokulu, Horhor ve Kestanelik derelerinin ıslahı, Amasra Müzesinin restorasyonu, Fatih Camii restorasyonu ve çevre düzenlemesi, Kemere Köprüsü onarımı ve restorasyonu, Kale Surlarının onarımı, Amasra Cadde ve meydan düzenlemeleri, Amasra Kaleşah yolunun standardının yükseltilmesi, Amasra derin deniz deşarji, Çakraz kanalizasyon ve derin deniz deşarji, Çakraz ve Avara bölgesindeki dere ıslahları ilçeye kazandırdığımız yatırımlardan bazıları. Amasra İlçe Hastanesi'nin yapımını tamamlamak üzereyiz. Amasra Lisemize 200 kişilik yurt inşaatının ihale süreci devam ediyor, Amasra Mendirek onarımını ihale ettik. Amasra Hükümet Binası'nı yatırım programına aldık, arsa teminin ardından yapım ihalesine geçeceğiz. Bundan sonra da Amasra ilçemize hükümet olarak, Belediyemizle birlikte yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz."


Şükran Karahan yeniden seçildi


Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu ve bütçe okunarak oylandı ve yönetimin ibrası yapıldıktan sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Amasra İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na yeniden Şükran Karahan başkan seçildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri