Ecen Sigorta
17 Ağustos 2018 Cuma
Anasayfa > SİYASET > Tunç: "Gençlerimizin yanındayız"
Tunç:

Tunç: "Gençlerimizin yanındayız"

06.12.2017 15:53 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Kurucaşile İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan İlçe Kongresi, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz"ın katılımı ile gerçekleştirildi.


Yapılan seçim sonucunda Gökhan Bulut AK Parti Kurucaşile İlçe Gençlik Kolları'nın yeni baykanı olurken, Milletvekili Tunç, kongredeki konuşmasında AK Parti'nin gençlere verdiği önemi vurguladı. Tunç, AK Parti'nin her zaman geleceğimiz olan gençlerin yanında olduğunu söyledi.

Kongreye Milletvekili Tunç'un yanı sıra, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Ahmet Duman, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanı Sinan Özekin, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, AK Parti Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Av.Orhan Ağdacı ve gençlik kolları teşkilat mensupları katıldı.
Kurucaşile öğretmenevindeki Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Tanır'ın açılış konuşması sonrasında Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın da bir konuşma yaptı ve Kurucaşile'de Belediye-Hükümet uyumunun en güzel örneklerini gösterdiklerini savundu. Sayın, "Kurucaşile'nin gelişmesi için gereken çalışmaları yapmaya devam ediyoruz, bu konuda Milletvekilimiz Yılmaz Tunç'tan her zaman destek gördük, kendisine teşekkür ediyorum" dedi. 

Duman: "Kutlu yürüyüşümüzü kesintiye uğratmadık"

 

AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Ahmet Duman da, konuşmasında Türkiye üzerine oynanan dış ülkeler kaynaklı oyunlara değindi. Duman, "Türkiye'nin kalkınmasından rahatsız olan çevrelerin, Türkiye'nin dış politikada haklının ve mazlumun yanında yer almasından rahatsız olan küresel güçlerin, AK Parti'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kesmek için zaman zaman karanlık planları devreye sokmak istediklerini belirterek, devreye sokulmak istenen planları milletimizin desteği ile aşmayı başardık ve kutlu yürüyüşümüzü kesintiye uğratmadık" dedi. 

Tunç: "Gençlerimize güveniyoruz"

 

Daha sonra kürseyi gelen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise, AK Parti'nin gençlere verdiği önemi dile getirdi. Tunç, "Biz seçme ve seçilme yaşını 18'e indirdik, seçilme yaşını da 18'e indirmek için Anayasa değişikliği yapalım dediğimizde muhalefet buna itiraz etti, kendi siyasi çıkarları için gençliği istismar eden bu zihniyetin bir Milletvekili çıktı Meclis'te yanına iki genci alarak basın toplantısı yaptı, bunlar mı seçilecek, bunlar bir şey başaramaz diyerek, gençlerimizi aşağıladı, işte değerli genç kardeşlerim AK Parti'nin diğer partilerden farkı bu, biz gençlerimize güveniyoruz, sizler bu ülkenin geleceğisiniz" dedi.

 

"En fazla bütçe eğitime"

 

AK Parti iktidarı hükümetlerin birinci önceliğinin eğitim olduğunu vurgulayan Tunç, Türkiye'nin 21. yüzyılda önüne koyduğu hedeflere ancak gençliğe yapılacak yatırımla ulaşabileceğinin farkında olarak geçmiş yıllarda olduğu üzere 2017 yılında da bütçeden en fazla payı yine eğitime ayrıldıklarını anımsattı. 2002 yılında bütçeden eğitime ayrılan kaynağın sadece 11,3 milyar lira olduğu göz önüne alındığında, 2017 yılında eğitime ayrılan kaynağın 10 kat arttığının net bir şekilde görüleceğini ifade eden Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kılıçdaroğlu'nun CHP'si hakaret siyaseti, AK Parti ise İcraat siyasetinin adresidir. 15 Yıldan buyana girdiği tüm seçimleri kazanan ve son seçimde de halkın yüzde 52'sinin desteğini alan bir lidere diktatör derseniz, faşist derseniz, o halk size sandıkta cevabını vermesini bilir. Ana Muhalefet Partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun izlediği siyaset tarzı sürekli bir gerginlik oluşturmaya yönelik. İftira ve karalama siyaseti ile başarıya ulaşacaklarını zannediyorlar. Ama bunu 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 3 referandum ve 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 12 seçimden buyana gerçekleştiremediler. Millet, kimin icraat siyaseti yaptığını, millete hizmet yolunda çalıştığını kimin ise karalama siyaseti yaptığını çok iyi biliyor. Bu nedenle de milletimiz AK Parti'ye olan güvenini sürekli tazeliyor. 

Kurucaşile'ye yapılan yatırımlar

 

Bartın genelinde olduğu gibi Kurucaşile ilçesine de çok önemli yatırımlar yaptık. Bartın-Kurucaşile yolu 1,5 milyar lira maliyetli bir yatırım oldu. AK Parti'den önce 1 milyar için IFM kapılarında el pençe divan duran bir Türkiye'den bu paradan daha fazlasını sadece Kurucaşile'ye harcayan bir iktidarın mensuplarıyız, AK Parti diğerleri ile kıyas bile kabul etmez, arada sıra dağlar kadar fark vardır, milletimiz de zaten bu farkı gördüğü için lafa değil, icraata bakmaktadır.

 

1.5 milyar TL'lik yol ve tünel projesi

 

Bartın-Kurucaşile yolu tamamlandığında, tüneller ve viyadükler sayesinde 60 kilometreden 46 kilometreye düşecek. 13x2 kilometre gidiş-dönüş toplam 26 kilometre uzunluğunda 5 adet tünel inşa edilmiş olacak. Proje için 1 milyar 550 milyon lira harcanacak. Bartın-Kurucaşile arasına ayrılan bu kaynağa bakıldığında, geçmişte 3,5 kilometrelik Bolu Dağı Tünelini açamayan iktidarlar döneminden bugün sadece Kurucaşile yoluna 26 kilometre tünel inşa eden bir ülke konumuna geldiğimizi görebilirsiniz. 

Çalışmalar ve projeler sürüyor

 

Kurucaşile Yüksekokulu, Kurucaşile köylerimizin yol ve içme suyu problemlerinin çözümü, İlçe merkezindeki cadde ve sokakların düzenlenmesi, Tekkeönü ahşap yat ve tekne sanayi sitesinin alt yapı yatırımları, Kurucaşile stadı, Kurucaşile Spor Salonu gibi önemli yatırımları Kurucaşile'ye kazandırdık. Kurucaşile ilçe merkezinin alt yapı kanalizasyon ve arıtma tesisi ile ilgili çalışmalara, Kurucaşile ilçe merkezinden geçen derelerin ıslah çalışmalarına devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de Kurucaşile ilçemize yeni eserler kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız."

 

Gökhan Bulut seçildi

 

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu ve bütçe okunarak oylandı ve yönetimin ibrası yapıldıktan sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığına Gökhan Bulut seçildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri