Ecen Sigorta
18 Ağustos 2018 Cumartesi
Anasayfa > SAĞLIK > Tüberküloz ve SSPE hastalarına düzenli yardım
Tüberküloz ve SSPE hastalarına düzenli yardım

Tüberküloz ve SSPE hastalarına düzenli yardım

17.01.2018 10:39 12 14 16 18 yazdır
İlk etapta tüberküloz ve Subakut Sklerozan Panen Sefalit (SSPE) hastalarının müracaat edebilecekleri Ağır Kronik Hastalıklar Yardım Programı’na başvurular başladı.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün 8 Ocak 2018 tarihli yazısına istinaden ilk etapta tüberküloz ve Subakut Sklerozan Panen Sefalit (SSPE) hastalarının müracaat edebilecekleri Ağır Kronik Hastalıklar Yardım Programı’na başvurular başladı.

Bartın Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan Ağır Kronik Hastalıklar Yardım Programı hakkında yazılı bir açıklama yapıldı. Programdan yararlanabilecek olanların ve bu kişilerde aranan şartların yer aldığı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

 

Kimler başvurabilecek?

 

“Hane içerisinde kişi başı gelir brüt asgari ücretin 2/3’ünün altında olanlar, verem savaş dispanserince programlanan tedavilerini düzenli olarak yerine getiren takip ve kontrollerine düzenli olarak devam eden, ilaçlarını hekimce belirlenen periyodlarda kullanan tüberküloz hastaları, SSSPE hastalığı,30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı resmi gazetede yayınlanan özürlülük ölçütü, sınıflandırması ve özürlülere verilecek sağlık kurulları raporları hakkında yönetmelikte belirtilen usul ve esaslara göre düzenlenmiş sağlık kurulu raporu ile tespit edilenler bu yardım programına başvuruda bulunabilecekler.

 

Ailede sosyal güvencesi olan engel değil

 

Ayrıca başvuruda bulunan şahsın ve hanedeki diğer bireylerin sosyal güvenceli olması yardım programına başvuruda direk olarak engel teşkil etmemekle birlikte muhtaçlık hesaplamasına tabi tutulacaktır. Yakınlarınızdan ve çevrenizden bu hastalıklarla mücadele eden vatandaşlarımızı kurumumuza yönlendirmeniz rica olunur.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri