Ecen Sigorta
17 Temmuz 2018 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > TSO’dan son dakika açıklaması

TSO’dan son dakika açıklaması

26.02.2018 12:31 12 14 16 18 yazdır
Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Türkiye genelinde nisan ayında yapılması planlanan oda ve borsaların organ seçimleri ile ilgili açıklamada bulundu.
TSO’dan son dakika açıklaması

TSO’dan son dakika açıklaması

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Türkiye genelinde nisan ayında yapılması planlanan oda ve borsaların organ seçimleri ile ilgili açıklamada bulundu. 

Bartın TSO tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bakanlar Kurulu’nun 21 Eylül 2017 tarihli kararı uyarınca, oda ve borsaların organ seçimleri 2018 yılının Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Oda Meslek Komitelerine ve Meclise üye seçilebilmek için, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanununun  83. Maddesi uyarınca vergi mükellefi olma şartı arandığından üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur. Yüksek Seçim Kurulu’nun 262 nolu kararı ile oda ve borsa organ seçimlerinde oy kullanacak gerçek kişilerin listede, tüzel kişi temsilcilerinin ise Ticaret Sicili Müdürlüğü’nden alacakları seçim yetki belgesinde, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralarının yazılı olmasının; 5490 sayılı nüfus hizmetleri kanunun 47 ve geçici 1. Maddesi uyarınca zorunlu olduğu bildirilmiştir. Seçme ve Seçilme haklarının kaybolmaması adına; T.C. kimlik numaralarının listede yer alması ve hatalı vergi kayıtlarının düzeltilmesi için odamız birimlerine, firmanın antetli kağıdına yazılmış dilekçesi ile 09/03/2018 tarih, saat 17:30 mesai bitimine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir. Kayıtlarını düzeltmeyen üyeler, Oda kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılacaktır. Önemle duyurulur."

Etiketler : Bartın TSO
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri