Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > SAĞLIK > TOKİ ASM inşaatı başladı!
TOKİ ASM inşaatı başladı!

TOKİ ASM inşaatı başladı!

19.06.2018 16:32 12 14 16 18 yazdır
Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, haftalık kamuoyu bilgilendirme bültenini yayınladı.

                                                                                                

Nilay Meryem ÇÖMLEK

 

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, haftalık kamuoyu bilgilendirme bültenini yayınladı. “Sağlık Okuryazarlık Düzeyi Düşük Bireylerle İletişimin Eğitimle Desteklenmesi” projesi kapsamında sağlık personeline eğitim verildiğini söyleyen Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, TOKİ ASM inşaatının başladığının müjdesini verdi. Dr. Koç, yaz sezonunun başlaması dolayısıyla İnkumu ve Mugada da sezon sonuna kadar acil sağlık hizmeti verileceğini kaydetti. 

 Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA) 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen Bartın İl Sağlık Müdürlüğü “Sağlık Okuryazarlık Düzeyi Düşük Bireylerle İletişimin Eğitimle Desteklenmesi” projesi eğitimleri başladı. Kurumsal gelişmenin ancak kişisel gelişimle olabileceğine dikkat çeken Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, proje ve eğitimlerle ilgili detaylı bilgi vererek “Müdürlüğümüz kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2018 yılı Teknik Destek Programı 3. Döneminde kabul edilen  ‘Sağlık Okuryazarlık Düzeyi Düşük Bireylerle İletişimin Eğitimle Desteklenmesi’ projemizin eğitimleri BAKKA Bartın temsilcisi Bahadır Osman Kalecik’in de katıldığı törenle başladı. Törende yaptığı konuşmada BAKKA Bartın temsilcisi Bahadır Osman Kalecik, BAKKA ve destekleri hakkında bilgi verdi. Kurumsal gelişmenin ancak kişisel gelişimle olabilir. Bu nedenle proje kapsamında eğitim alacak personel sayısında revizyona gidilerek 400 kişi olarak hedeflendi ve 112 çalışanlarımızla başlayan eğitim müdürlüğümüze bağlı diğer kurumların personellerinin katılımıyla 22 Haziran’a kadar devem edecektir. Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Nail Uslu’nun verdiği eğitimler ‘sosyal medya okuryazarlığı, iş hayatında iletişim becerilerinin geliştirilmesi, problem çözme ve karar verme, stresle basa çıkma, özel durumu olan hastalarla ve hasta yakınlarıyla; öfke yasayan, panik yasayan, tedaviyi reddeden, travma yasamış,  yaslı hasta, engelli bireylerle stres yönetimi, çatışma yönetimi, öfke yönetimi’ konularında sağlık çalışanlarına sertifikalı eğitim veriliyor.” dedi.

 

TOKİ ASM inşaatı başladı

 

Aile sağlığı hizmetlerinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında pilot il olan Bartın’da Eylül ayında hizmete açılması planlanan 2 hekim kapasiteli TOKİ ASM inşaatının başladığını belirten Dr. Koç, “TOKİ Aile Sağlığı Merkezi’nin inşaatı başladı. Aile sağlığı hizmetlerinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında pilot il olan ilimizde 2 hekim kapasiteli ASM’nin Eylül ayında hizmete açılması planlanmaktadır. Sağlık hizmet sunum kalitesini arttırmak amacıyla inşa edilen ASM kalorifer sitemiyle ısıtılan, ferah hizmet sunum alanları ve bekleme salonları bulunan, engelli bireylere yönelik düzenlemeleriyle halkımızın hizmetine sunulacaktır.” diye konuştu.

 

Sezon sonuna kadar sahillerde 112 hizmeti

 

Yaz sezonunun başlaması dolayısıyla İnkumu ve Mugada da sezon sonuna kadar hizmet verileceğine de dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Koç, “İnkumu ve Mugada’da yaz sezonunun başlaması nedeniyle Müdürlüğümüzce sağlık tedbirleri kapsamında görevlendirmeler yapılmıştır. İnkumu’nda 24 saat hizmet sunan 112 istasyonu ve acil sağlık problemlerinin çözümüne yönelik personel görevlendirildi. Halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda Mugada’da 12 saat 112 hizmeti planlandı.15 Haziran’da bayramın birinci günü itibariyle göreve başlayan personellerimiz 15 Eylül sezon sonuna kadar hizmet sunacaklardır.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

                                                                                                                      

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri