Ecen Sigorta
17 Ağustos 2018 Cuma
Anasayfa > EKONOMİ > Teşekkür belgesini Bayram aldı
Teşekkür belgesini Bayram aldı

Teşekkür belgesini Bayram aldı

25.05.2018 15:24 12 14 16 18 yazdır
KYS (Kalite Yönetim Sistemi) çalışmalarını tamamlayarak ISO 9001:2015 belgelerini alan Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne plaketi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından verildi.


Bakanlığın Ankara’daki tesislerinde düzenlenen plaket töreninde Bakan Fakıbaba tarafından İl Müdürü Abdulsetter Bayram'a Teşekkür Plaketi verildi. Törende konuşma yapan Bakan Fakıbaba, Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde ekip çalışmasına önem verilerek tüm personelin daha yetkin ve yeteneklerini en üst seviyede kullanılmasının sağlanacağına dikkati çekti. Fakıbaba’nın törendeki konuşmasına ve KYS’ye ilişkin olarak Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Sayın Bakan Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, ‘Sistemle birlikte faaliyetlerin daha iyi planlanması, en uygun, en doğru ve en ekonomik çözümlerin en hızlı biçimde üretilmesiyle etkin bir yönetim sağlanmış olacak’ dedi.

KYS çerçevesinde ekip çalışmasına önem verilerek tüm personelin daha yetkin ve yeteneklerini en üst seviyede kullanabilmesi sağlanacak. Sistemle birlikte faaliyetlerin daha iyi planlanması, en uygun, en doğru ve en ekonomik çözümlerin en hızlı biçimde üretilmesiyle etkin bir yönetim sağlanmış olacak. Böylece, sonradan ortaya çıkabilecek risklerin önüne geçilerek, en doğru iş, en doğru zamanda yapılacaktır.

Kalite politikalarının, sürdürülebilir tarımsal üretim, yeterli ve güvenilir gıdaya erişim, kırsal kalkınma ve rekabet edilebilirliği sağlamak olduğunu belirten Fakıbaba, kırsalda kalkınma olmadan, şehirlerin de kalkınamayacağını anlattı.
Belgelerini almaya hak kazanan personele teşekkür eden Fakıbaba, ‘Bunun sadece bir başlangıç olduğunu ve diğer illerimizin de birçoğunun başvuru sürecini tamamladığını ve en kısa sürede belge almaya hak kazanacaklarını biliyoruz’ şeklinde konuştu.

KYS; üretilen mal veya hizmetin kullanmaya uygunluğunu, vatandaş şartlarına uygunluğunu, ihtiyaçların karşılanmasını, vatandaş memnuniyetinin sağlanmasını amaç edinmekle birlikte, yapılan faaliyetlerin sürdürülebilir olması, ekonomik kalkınmayı, çevresel bütünlüğü, sosyal sorumluluğu hedeflemektedir.

İl Müdürlüğü olarak; KYS’de, vatandaş odaklılık, bütün çalışanları kapsayıcı, çalışanlara dönük kurs ve seminerlerle iş tecrübesini arttırarak her seviyede yetkin güçlendirilmiş kişisel yaratıcılığı ve gelişimi arttırmak, iç ve dış risk ve fırsatlara hazırlıklı olma kabiliyeti kazandırmak gibi prensipleri benimsiyoruz.

KYS ile kuruluşumuzun mevcut performansını arttırarak, bu seviyenin sürdürülebilmesini, iç ve dış dinamiklerle ilgili değişikliklere düzenleme getirerek ve yeni fırsatların yaratılması, farkındalıkların ortaya çıkarılması için daima iyileştirme, daima izleme, daima ölçmeye önem vermekteyiz.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri