Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > SAĞLIK > Temel atma töreni için Bakan davet edildi

Temel atma töreni için Bakan davet edildi

17.05.2018 14:37 12 14 16 18 yazdır
Önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacak olan Bartın 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi'nin temel atma töreni için Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Bartın’a davet edildi.
Temel atma töreni için Bakan davet edildi


 

 Sağlık Bakanlığı tarafından 12 Aralık 2017 günü Ankara’da yapım ihalesi gerçekleştirilen Bartın 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi için yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacak olan hastanenin temel atma töreni için Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Bartın’a davet edildi.

Bartın, 400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi’nin yapımı tamamlandığında Eğitim Araştırma Hastanesi kapasitesinde, Bartın ve çevresine hizmet verecek modern bir sağlık kampüsüne sahip olacak. Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesi’nde 127 dönümlük arsa üzerinde, 10 bin 253 metrekare oturum alanına ve 94 bin 252 metrekare kapalı alana sahip olacak hastane 12 katlı olarak inşa edilecek. Hastane inşaatı, açık ve kapalı otoparklarının yanı sıra diğer sosyal tesisleri ile birlikte 3 yılda tamamlanacak.

 KDV hariç 158,8 milyona ihale edildi

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, hastaneye ilişkin yaptıı açıklamada, 12 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Bartın 400 yataklı Devlet Hastanesi ihalesine 14 firmanın katıldığını ve KDV hariç 158,8 milyon liraya ihale edildiğini anımsattı. Hastanenin yapımının tamamlanması ile çok büyük maliyetli bir kamu yatırımını daha Bartın’a kazandırılmış olacağını ifade eden Tunç, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilmesi planlanan temel atma töreni için Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a davette bulunduklarını bildirdi.

Bartın’a AK Parti iktidarı döneminde 77 milyon lira tutarında sağlık yatırım gerçekleştirdiklerini kaydetti. Tunç, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“20 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus ilçe hastanesi, Amasra ilçe hastanesi, Bartın Devlet hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi yeni blok, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, Arıt, Kumluca, Hasankadı, Kozcağız, Kayadibi, Kurtköy, Kızılelma, Ellibaş, Kaşbaşı ve Tekkeönü Aile Sağlığı Merkezleri, Merkez 4 nolu Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Halk Sağlığı Laboratuarı, yeni yoğun bakım ve acil servisleri’ni Bartın’a kazandırdık.

 Yeni yatırımlar da yolda

 

Amasra İlçe Hastanesi’nin yapımı tamamlanmak üzere. Bartın il merkezinde 400 yataklı Devlet Hastanesinin yanı sıra, Kemer 1 Nolu 6 Aile Hekimi kapasiteli Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi ile Merkez TOKİ Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonunu da Bartın’a kazandıracağız. Bunun yanı sıra TOKİ Aile Sağlığı Merkezi’nin ihalesi de 28 Mart tarihinde yapıldı.

400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi ve diğer sağlık yatırımları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a teşekkür ediyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri