Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Nilay Meryem ÇÖMLEK > "Tellioğulları" ve "Seferoğulları" Kutlubeyyazıcılar'a karşı
Nilay Meryem ÇÖMLEK

"Tellioğulları" ve "Seferoğulları" Kutlubeyyazıcılar'a karşı

13.12.2017 14:58 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Nilay Meryem ÇÖMLEK


Yeşil Vadi sebebi ile birbirine giren "Tellioğulları" ve "Seferoğulları" ailelerinin çekişmesini ele alan filmi izlemeyeniniz yoktur.

Bartın'da da işte yine böyle bir çekişmeye neden olan bir vadi var? Kutlubeyyazıcılar?

Malumunuz olduğu üzere Kutlubeyyazıcılar'a Bartın Üniversitesi Kampüsü kurulduğundan bu yana bölgeye ulaşımı Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ile Esenyurt dolmuşları sağlıyor. Ama ne şartlarda, ne zorluklarda sağlanıyor eminim bunları bilenleriniz çok azdır.

Bu bölgeye ulaşım bir dönem öğrenciler için çileli bir haldeyken şimdi ise Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsü şoförleri için eziyete dönüştü. Neden mi? İşte size yanıtları?

İlk başta çok ciddi olmasa da yine rekabet halinde çalışan Bartın Belediyesi Halk Otobüsü ile Esenyurt dolmuşları artık bu rekabet sınırlarını çoktan aşmış durumda. Kutlubey Kampüsü'ne çıkan Bartın Belediyesi Halk Otobüslerinin önünü kesmeler ve tehditler artık yumruklu kavgalara dönüşüyor? Hatta bunun örneği geçtiğimiz akşam yaşandı? Bir Halk Otobüsü'nün şoförü önce durakta "Sizi bu hatta çalıştırmayacağım" şeklindeki bir söylemle tehdit edilirken ardından başka bir Halk Otobüsü'nün sahibi yumruk atılarak darp edildi.


Bu sorun acil çözüm bekliyor!


Yani demem o ki Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsü işletmecileri ile Kutlubeyyazıcılar Kampüsü güzergahında çalışan minibüs şoförleri arasındaki gerginlik devam ediyor.

Bu konuda ilgili kurumlarda ne gibi işlemler yapılıyor henüz bilemiyorum ama bu konuya acilen bir çözüm bulunması ilin ilgili üst düzey yöneticilerinin bu konuda mutlaka bir düzenleme yapması gerekiyor hem de en acilinden?

Bu konuyu yumruklu kavgalara dönüştürecek kadar neyin öfkesi ve kini ki bu da bu olaylar öğrencilerin gözü önünde yaşanıyor. Hangi cesaretle?

Bu olaylara tanık olan öğrencilerin Bartın ile ilgili olumlu düşüncelere sahip olması mümkün mü? 

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.