Ecen Sigorta
20 Ağustos 2018 Pazartesi
Anasayfa > TURİZM > Tatil için uzaklara gitmenize gerek kalmayacak!

Tatil için uzaklara gitmenize gerek kalmayacak!

22.02.2018 16:31 12 14 16 18 yazdır
Kapalı havuzu da bulunan Ulus Belediye Oteli şehrin gürültüsünden uzakta tatil yapmak isteyen doğa tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olacak gibi görünüyor.
Tatil için uzaklara gitmenize gerek kalmayacak!


Nilay Meryem ÇÖMLEK


25 yıldır atıl durumda bekleyen Ulus Belediye Oteli’nin turizme ve ekonomiye kazandırılması için çalışmalar hızla sürüyor. İnşaat çalışmaları tamamlanan ve yaklaşık olarak 2,5 milyon liraya mal olacak olan otelin Haziran ayı sonuna kadar açılması planlanıyor. Kapalı havuzu da bulunan otel şehrin gürültüsünden uzakta tatil yapmak isteyen doğa tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olacak gibi görünüyor.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan ve 14 Temmuz 2017 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen, 750 bin lirası BAKKA tarafından 750 bin lirası da Ulus Belediyesi tarafından karşılanacak olan 1 milyon 500 bin lira maliyetli Ulus Belediyesi Restorasyon Projesi’nin yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, basın mensuplarıyla birlikte oteldeki çalışmaları inceledi. Proje ve çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Başkan Uzun, şunları söyledi:

Ulus Oteli Projesi 1993 yılında başlanmış ve 25 senedir bugüne kadar tamamlanıp kullanıma açılmamış olan bir proje. Belediye başkanı olduğumda bu tesisin tamamlanıp ilçe turizmine ve kullanıma açılacağına dair halkımıza söz verdik. Bu zamana kadar otel için hep finans arayışında olduk. Otelin tamamlanabilmesi için 1.5 milyon TL gibi bir ödeneğe ihtiyacımız vardı. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu ödeneğin 750 bin TL’sini karşıladı. Paranın geriye kalan kısmını da Belediyemizin öz kaynaklarıyla çözmeye çalıştık.


İnşaat kısmı tamamlandı


Otelin restorasyonunda 25 yıllık olduğu için artık çürüyen ve eskiyen yerlerini değiştirdik. Deprem güçlendirmesini yaptık. Şuanda otelimizin inşaatı kısmı bitti. Önümüzdeki 3 ay içerisinde otelin açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. En azından mayıs ya da haziran ayı başına yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Şuanda otelin çevre düzenlemesi ve iç mefruşatının hazırlıklarını yapıyoruz. Bu da bir maliyet oluşturuyor tabi ki. Çevre düzenlemesi ve iç mefruşatı için de 1 milyon TL gibi bir harcamanın olacağını tahmin ediyoruz. Bu rakam da eklendiğinde Ulus Oteli 2,5 milyon TL’ye mal olacak.”


Nisan ayında tanıtımı yapılacak


Bölge turizmine ve ekonomisine kazandırılacak olan otelin tanıtımı için Nisan ayında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ile birlikte bir toplantı gerçekleştirileceğini kaydeden Başkan Uzun, “Bölgemize güzel bir turizm tesisi kazandırmış olacağız. Otelimizin tanıtımını Nisan ayı sonunda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğiyle birlikte yapacağız. Burada birlikte güzel bir toplantı gerçekleştirip otelimizin tanıtımını yapmayı planladık. İnşallah o zamana kadar çevre düzenlemesini de tamamlamış oluruz.” diye konuştu.
Havuzu ve 500 kişilik salonu da var!


Son olarak da otelin kapasitesi ve etkinlik alanları hakkında da bilgiler veren Uzun, Otelimiz 36 odadan oluşuyor. Bunlardan 2 tanesi süit oda. Otelimizde aynı zamanda restoranımız ve havuzumuz da var. Havuzun olduğu kısmın bahçesine kafeterya tarzında bir düzenleme de yapmak istiyoruz. Bunun dışında otelimizin hemen yanı başında çok amaçlı 500 kişilik bir salonumuz bulunuyor. Bu salonda konferanslar ve toplantılar yapılabileceği gibi aynı zamanda nişan, düğün organizasyonları da gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Ulus Belediyesi tarafından turizme ve ekonomiye kazandırılacak olan otel şehrin gürültüsünden uzakta tatil yapmak isteyen doğa tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olacak. Eğer siz de hafta sonları şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak için kısa da olsa güzel bir tatil istiyorsanız, doğa ile iç içe mis gibi temiz havayı ciğerlerinize çekerken doğa yürüyüşleri yapabilir, havuzunda da yüzebilirsiniz.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri