Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > SP İl Yurtbay, ekonomik kriz uyarısı yaptı!
SP İl Yurtbay, ekonomik kriz uyarısı yaptı!

SP İl Yurtbay, ekonomik kriz uyarısı yaptı!

07.07.2018 11:25 12 14 16 18 yazdır
Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, “Ahlak, adalet ve ekonomide her gösterge alarm veriyor. Felaket tellallığı yapmak istemiyoruz ama Türkiye önümüzdeki günlerde 2001 krizinden daha sert bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kalabilir” dedi.


Bartınlı gazetecilerin son dönemde artan çocuk istismarı ve cinayetlerine tepki amacıyla gerçekleştirdiği eylem ve basın açıklamasına Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, İl Başkan Yardımcıları Selami Ünsal ve Necati Sandıkcı’nın yanı sıra Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Deha Keleş de destek verdi.

 

“Alınacak tüm kararların arkasındayız”

 

Saadet Partisi İl Başkanı Yurtbay, eylem sonrasında yaptığı değerlendirmelerde şunları söyledi:
“Bu hafta kayıp çocuklarımızla ilgili birbiri ardına gelen üzücü haberlerle sarsıldık. Gerçekten dayanılacak acı değil. Yavrularımıza Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Cennet gibi bir ülkede her gün yeni bir cinnetin korkusuyla yaşıyoruz. Biz suçluların cezalandırılması konusunda alınacak her türlü kararın arkasındayız. Ancak ceza konusunun her gün siyasi bir polemik haline getirilmesine de karşıyız. İcraat makamında olanlar kararı alsınlar biz de arkasında duralım. Artık idam konusu siyasetin malzemesi olmasın.

 

“Ahlak ve vicdan meselesi”

 

Ayrıca bu konu sadece ceza meselesi değil, ayrıca ahlak ve vicdan meselesidir. Toplum çöküyor, aile yapısı çöküyor, ahlak iflas ediyor. Türkiye,  Avrupa’da sentetik uyuşturucu kullanımında birinci sırada… Uyuşturucu kullanım yaşı ilkokul sıralarına kadar inmiş durumda. Bütün bunları görmeden, sadece kanun ve ceza bağlamında meseleyi değerlendirmek, meseleyi yeterince kavrayamamaktır.

 

“Hani seçimden sonra düzelecekti?”

 

Maalesef bugün ülkemiz çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya. Ahlâk sıkıntılı, adalet sıkıntılı, ekonomi sıkıntılı. Oysa seçimden sonra her şey düzelecekti, her yer güllük gülistanlık olacaktı. Peki, ne oldu? Doğalgaza zam geldi. Özel tüketimlere zam geldi. Tünel geçiş ücretlerine zam geldi. İğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Kaşıkla verilenler kepçe ile alınmaya başlandı. Yanlış ekonomi ve tarım politikaları nedeniyle 7 yıldır savaşta olan Suriye’den bile patates ithal eder duruma geldik.

 

Büyük kriz uyarısı!

 

TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre, enflasyon rakamları yüzde 15.39. Oysa hükümetin 2018 enflasyon hedefi yüzde 7’ydi. Evet, hedef yüzde 7, sonuç yüzde 15! Ben 11 Mart’ta yaptığım bir basın açıklamasında, ‘AK Parti iktidarı ekonomide verdiği her sözü revize ediyor. İnşallah bu defa 2018 yılı için verdiği yüzde 7’lik enflasyon hedefini tutturabilir, revize etmez’ demiştim. Tarih bizi haklı çıkarmaya devam ediyor!

Ahlak, adalet ve ekonomide her gösterge alarm veriyor. Felaket tellallığı yapmak istemiyoruz ama Türkiye önümüzdeki günlerde 2001 krizinden daha sert bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kalabilir.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri