Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > YAŞAM > Sosyal Hizmet Merkezi bugün açılıyor
Sosyal Hizmet Merkezi bugün açılıyor

Sosyal Hizmet Merkezi bugün açılıyor

08.08.2018 12:47 12 14 16 18 yazdır
Bartın Belediyesi tarafından yapılan Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri Birimlerinin bulunduğu Sosyal Hizmet Merkezi 8 Ağustos 2018 Çarşamba günü açılıyor.Bartın Belediyesi tarafından yapılan Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri Birimlerinin bulunduğu Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılış töreni, 8 Ağustos 2018 Çarşamba günü yani bugün saat 18.00’de gerçekleştirilecek.


Tek merkez olarak hizmet verecek


Bartın Belediyesince yeniden düzenlenen eski İtfaiye Müdürlüğü binası Sosyal Hizmet Merkezi olarak hizmet vermeye başlayacak. Belediye Başkanı Cemal Akın eski İtfaiye binasının güçlendirme ve düzenleme çalışmalarını yakından takip etti. Tek bir çatı altında birçok amaca karşılık verecek şekilde tasarlanan merkezle ilgili detaylı bilgiler veren Başkan Akın, şunları söyledi:


“İtfaiye Müdürlüğümüzün Sanayi Bölgesi’ne taşınmasının ardından çeşitli çalışmalar yaparak sosyal projeler uygulamak üzere yeniden düzenlediğimiz eski itfaiye binası artık farklı bir şekilde hizmet vermeye devam edecek. İki katlı olan bina 430 metrekareden oluşuyor. Sosyal Hizmet Merkezi, daha önce farklı merkezlerde sürdürdüğümüz projelerin bir çatı altında toplanmasıyla tek merkez olarak hizmet verecek.


Birçok amacı karşılıyor


Kavaklı Yaşam Merkezi diğer yaşam merkezlerimiz gibi vatandaşlarımızın özel gün etkinlikleri, çeşitli toplantılar, kurslar düzenleyebilecekleri birçok amaca karşılık verecek bir sosyal alan olarak hizmet verecek. Binamızın bir bölümünü de Paylaşım Merkezi olarak tasarladık. Bu merkezimizde vatandaşlarımızın kullanmadığı kıyafetlerin bağışlandığı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın buradan kıyafet temin edebileceği ayrıca kıyafetlerinin yıkanıp ütüleneceği bir paylaşım alanı olarak hizmet verecek. Bir diğer sosyal hizmetimizde Nur Hayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi. Burada da yardıma ihtiyaç duyan bayanların çeşitli konularda yönlendirileceği ve yardım alabileceği bir alan oluşturacağız. Son olarak ta Sosyal Hizmet Merkezimizde 65 yaş üstü vatandaşlarımıza çeşitli konularda yardım etmek amacıyla kullanacağız. Belediyemizce yapılan Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri Birimlerinin bulunduğu Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılış törenine tüm halkımızı davet eder, sevgi ve saygılarımı sunarım. Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri