Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Sorunsuz büyüyen bir kent dileğiyle…

Sorunsuz büyüyen bir kent dileğiyle…

08.09.2018 16:33 12 14 16 18 yazdır
Bartın’ın il oluşunun üzerinden 27 yıl geçti. O zamanlar Zonguldak’ın şirin küçük bir ilçesi olan Bartın, artık kabuğuna sımayan her konuda büyümeye açık yapısı ile dikkat çeken bir il.
Sorunsuz büyüyen bir kent dileğiyle…


Eskiden ulaşımın dahi sorunlu olduğu ilimiz bugün yüzünü iyiden iyiye batıya çevirmiş, burnumuzun dibindeki Filyos Vadisi Projesi’nden çok daha fazla nasiplenebilmek adına açılacak kapıları bekliyor.

Her geçen yıl yeni bölümlerle büyüyen Üniversitesi, genişletme çalışmaları halen süren Organize Sanayi Bölgesi ve sayısız kamu yatırımı ile gelişimini sürdüren Bartın’ın 27 yılda geldiği nokta herkesin malumu. Bunun yeterli olup olmadığını elbette ki Bartınlılar takdir edecektir.

Ama herkesin gönlünde, işsizlik sorununun yaşanmadığı, başta Bartın Irmağı’nda yapılacağı belirtilen rehabilitasyon ve rekreasyon projesinin tamamlandığı, buna bağlı olarak yılların beklentisi olan TOKİ Köprüsü başta olmak üzere Orduyeri Mahallesi ile ilgili bağlantı ve trafik sorunlarının ortadan kalktığı, Şehir Plancılığının en üst seviyeye taşındığı, şehir içi trafik sorunu aşmış, otoparklarla kenti rahatlatmış, İnkumu yolunun bir veya birkaç kamu kurumu tarafından sahiplenilerek baştan aşağı yenilendiği, turizm açısından çok büyük öneme sahip olan sahillerinin Mavi Bayrak kazandığı, çöplük sorunun çözüldüğü bir Bartın var.

Daha pek çok şey sıralanabilir. Hepsi de Bartın için. Çünkü başka Bartın yok. Nice sorunsuz 27 yıllara Bartın.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri