Ecen Sigorta
22 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > “Sorunların çözümü çok zor değil”

“Sorunların çözümü çok zor değil”

12.06.2018 15:53 12 14 16 18 yazdır
Bartın’da hastaneler ve aile sağlığı merkezlerinin hizmet standardını artırmak için çalışmalar yapacaklarını söyleyen MHP Bartın Milletvekili Adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, çözüm odaklı çalışma yapıldığında sorunlharın kolayca çözüleceğini savundu.
“Sorunların çözümü çok zor değil”


Bartın’da doktorluğun yanı sıra uzun yıllar başhekim vekilliği ve idarecilik de yapan MHP Bartın Milletvekili Adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıları, sorunların ve sağlık çalışanlarının, vatandaşın taleplerini yakından bildiğini belirtirken çözümün zor olmadığını kaydetti.   

Bartın il genelinde sağlık sektöründe eksikliği duyulan konuların çözümü ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak toplantılar yaptıklarını ve en acil sorunların en kısa sürede çözülmesi için proje geliştirdiklerine vurgu yapan Kırşanlı, şunları söyledi:


“Yeter ki çözüm odaklı çalışma yapılsın”


“Milletvekili seçildiğimizde hastanelerimiz ve aile sağlığı merkezlerimizde personel, araç-gereç ve tıbbi cihaz eksikliği bırakmayacağız. Hiçbir sorunun çözümü çok zor değil. Yeter ki çözüm odaklı çalışma yapılsın, çözüm odaklı sistem kurulsun. İstedikten sonra her sıkıntının üstesinden gelinir. Bartın il genelinde sağlık sektöründe eksikliği duyulan konuların çözümü ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak toplantılar yaptık ve en acil sorunların en kısa sürede çözülmesi için proje geliştirdik. Kumluca ve Hasankadı Beldelerimizde 112 Acil İstasyonu yok. Bu beldelerimiz 112 Acil İstasyonu’na kavuşacak. Kozcağız’a Kadın Doğum, Çocuk, Dâhiliye ve Genel Cerrahi Poliklinikleri açacağız. Bu branşlarda sağlık sorunu olan Kozcağız ve civarında yaşayan vatandaşlarımız Kozcağız’da muayene olabilecek. Ulus ve Amasra İlçe Hastanelerimiz de ana branşlarda sağlık hizmeti verecek.”

Kurucaşile’ye ilçe hastanesi kazandıracaklarının da şimdiden müjdesini veren Kırşanlı, tüm köylerde ağız ve diş ile göz muayenelerinin sürekli ve ücretsiz olarak yapılacağını, Toplum Sağlığı Merkezi’ni ise yeniden yapılandıracaklarını söyledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri