Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Sorunların anahtarı diyalog ve koordinasyon

Sorunların anahtarı diyalog ve koordinasyon

07.09.2018 10:43 12 14 16 18 yazdır
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Bartın Emniyet Müdürü Ogün Vural arasındaki güzel iletişim, kurumlar arası diyalog ve koordinasyon sayesinde sorunların nasıl hızlı ve kesin bir şekilde çözülebileceğini gözler önüne serdi.
Sorunların anahtarı diyalog ve koordinasyon

 

TOLGA AKINER

İlimizdeki sorunların diyalog ve koordinasyon ile ne kadar hızlı bir şekilde çözülebildiğinin en güzel örneklerinden biri Bartın Devlet Hastanesi çevresindeki kaldırımların bilinçsiz araç sahipleri tarafından adeta otoparka çevrildiğini gösteren fotoğrafın basına yansımasının ardından sergilendi.
Aslında yayaların kullanması gereken kaldırımların, hastaneye gelen vatandaşların araçları tarafından işgal edildiğini, bu nedenle de yayaların yoldan yürümek zorunda kaldığını ortaya koyan haber ve fotoğrafları gören Emniyet Müdürü Ogün Vural, telefona sarılarak Belediye Başkanı Cemal Akın’ı aradı. 

Vural: “Ceza kesmek çözüm değil”

 

Edinilen bilgiye göre; Vural, Başkan Akın’dan Bartın Devlet Hastanesi’nin hemen karşısındaki otoparkın ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunulup sunulamayacağını sordu. Akın’ın mevzubahis otoparkın gelirlerinin Bartınspor’a aktarıldığı bilgisini vermesi üzerine, bu fikrinden vaz geçen Emniyet Müdürü Vural, sorunun, vatandaşlara para cezası keserek çözmek yerine nasıl bir yol izlenerek çözümlenebileceğini sordu. Başkan Akın’da o bölgedeki yol ve kaldırımlar ile ilgili zaten bir planlama yaptıklarını belirterek, yapılabilecekleri sıraladı. Öncelikle ambulansların hastane giriş ve çıkışlarında sorun yaşamaması için yolu delinatör adı verilen plastik aparatlarla bölerek, yolun ortasında ambulansların kullanımı için özel bir alan oluşturduklarını belirten Akın, sıranın kaldırımların yenilenmesine geldiğini söyledi. 

Sıra kaldırımlara geldi

 

Çünkü, zaman içerisinde yenilenen asfaltın yükselmesinin yanı sıra hava şartları nedeniyle aşınan kaldırımlar ile yol arasındaki mesafenin azaldığına dikkat çeken Akın, kaldırımların sökülerek yerine yenilerinin yapılacağı bilgisini verdi. Böylece de hastaneye gelen vatandaşlar otopark parası ödememek için, araçlarını kaldırımın üzerine rahatlıkla park edemez hale gelecekti.

Bartın Belediyesi, hafta başında Devlet Hastanesi çevresindeki kaldırımlar ile ilgili kapsamlı bir çalışma başlattı. Tüm eski kaldırımlar sökülürken araçların üzerine çıkmasına imkan vermeyecek yükseklikteki yeni kaldırımların yapımına başlandı. 

Bartınlıların rahatı için

 

Belediye Başkan Cemal Akın da, geçtiğimiz günlerde çalışmaları yerinde denetledi, yetkililerden bilgi aldı. Belediye olarak mahallelerimizde bir taraftan yeni yol ve kaldırım ihtiyaçlarını karşılarken bir taraftan da mevcut yol ve kaldırımları bakımdan geçirip taşıt ve yaya ulaşımına elverişli hale getirdiklerini ifade eden Başkan Akın, bu kapsamda Devlet Hastanesi yolundaki kaldırımları da sil baştan yenilemek üzere çalışma başlattıklarını bildirdi. Akın, yeni kaldırımların engelli vatandaşlarımız da düşünülerek yapılacağını belirtirken, tüm çalışmaların Bartınlıların rahatı için olduğunu söyledi.
İnşallah sergilenen bu yapıcı diyalog ve koordinasyon, Bartınımızın çözüm bekleyen diğer sorunlarında da ilgili kurumlar ve yöneticileri arasında sergilenir ve tüm bunlar sorun olmaktan çıkar.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri