Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > “Sorumluluklarımızı hatırlamalıyız”
“Sorumluluklarımızı hatırlamalıyız”

“Sorumluluklarımızı hatırlamalıyız”

13.06.2018 16:31 12 14 16 18 yazdır
TSO Yönetim Kurumlu Başkanı Halil Balık, bayramların taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak yaşanması ve bu günlerde herkesin üzerine düşen sorumlulukları daha çok hatırlaması gerektiğini söyledi.

Balık, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, rahmeti ve bereketiyle bir Ramazan ayını daha geride bırakmanın huzurunu yaşarken Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincinin yaşandığını kaydetti. Bayramların; dargınların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, millet olma şuurunun şekillendiği, milli birlik ve beraberlik hislerinin kuvvetlendiği müstesna günler olduğuna dikkat çeken Balık, mesajında şunları dile getirdi:

“Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan Bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak yaşanmalıdır. Özellikle bu günlerde birbirimize ve Ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. En yakınımızdan başlayarak ziyaretlerimizi yapmalı, ihtiyaç sahiplerine el uzatmalıyız. Kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde karşımızdaki kim olursa olsun din, dil, ırk ayırt etmeden saygı duyarak yaşayabilmeli ve hoşgörülü olmalıyız. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkıp; sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma duygularını hayatımıza hakim kılmalıyız.

Bu anlamlı günün tüm İslam âlemine, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, değerli üyelerimizin, sanayici ve iş adamalarımızın Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri