Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > Şoförler Odası’nda Sinan Amasralı güven tazeledi
Şoförler Odası’nda Sinan Amasralı güven tazeledi

Şoförler Odası’nda Sinan Amasralı güven tazeledi

10.02.2018 15:38 12 14 16 18 yazdır
Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Sinan Amasralı, güven tazeledi.


Nilay Meryem ÇÖMLEK


Bartın Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu, bugün yapıldı. Bartın Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı, Bartın Ticaret İl Müdürü Serpil Yüzlü, SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, Saadet Partisi Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Zekai Özdemir ile çok sayıda davetli ve oda üyeleri katıldı.
Kongrede adaylığını açıklayan tek isim mevcut Sinan Amasralı oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede daha sonra toplantı denetleme, faaliyet ve bütçe raporlarının okunması ve oylanmasıyla yapıldı. Oy çokluğu ile faaliyet raporları kabul edildi.
Akın: “Şoförlük çok zor bir meslek”


Şoförlük mesleğinin en zor mesleklerden biri olduğunu belirtirken oda başkanları ve şoförlerle istişareli bir çalışma içerisinde olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Cemal Akın, “Her şeyden evvel düzenlenen bu kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Elbette zor mesleklerden biri esnaflıktır, bunun da en zor olanların da bir tanesi de şoförlük mesleğidir. Gerçekten zor bir meslek. Zorluklarla rızkınızı kazanmaya çalışıyorsunuz. Allah hiç birinize kaza bela dert vermeden rızkınızı kazanmayı naip etsin. Zaman zaman bazı sıkıntıların olduğu zamanlar oluyor. Bir ara bize verilen yetkiler şimdi tekrar Valiliğe verildi. Şoför arkadaşlarımız bunu zaman zaman takip etmekte zorlanıyor. Şunu belirtmek istiyorum ki gerek şoförler odamız ile olsun gerek diğer odalarımız ile olsun istişare içerisinde belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her şeyi kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Çünkü dediğim gibi esnaflık zor ama şoförlük biraz daha fazla zor bir meslektir. Bu dönemde görev yapan bütün arkadaşlarımıza ben teşekkür ediyorum. Bundan sonra görev alacak alan arkadaşlara da başarılar diliyorum. Odalar olmazsa sivil toplum teşkilatları olmazsa bir ilin bir memleketin büyüme şansı yok. Odalar bu yüzden çok önemli. Görev yapan herkese teşekkür ediyorum. Allah kongrenizi hayırlı ve uğurlu eylesin.” dedi.
Amasralı: “Daha güzel işler yapacağız”


Üzerlerine aldıkları görevi yerine getirmenin onurunu ve mutluluğunu taşıdıklarını ifade eden Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı,

“8 Şubat 2014 tarihinde yapılan Genel Kurulumuzda sizlerin değerli oylarıyla ve güven duygularıyla işbaşına getirdiğiniz Yönetim Kurulumuz yine karşınızda; üzerimize aldığımız şerefli ve manevi yönden zevkli bir görevi yerine getirmenin onurunu ve mutluluğunu taşımaktayız. Bu toplantımıza katılarak bizleri şereflendiren ve mutluluğumuza ortak olan değerli üyelerimize, saygıdeğer misafirlerimize ve basınımıza teşekkür ederiz. Toplantımız hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah çok daha güzel işleri yine birlikte yapacağız.” diye konuştu.


Duraklarda düzenleme ve yardım yapıldı


Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası 2014-2015-2016-2017 Yılları Faaliyet Raporu’nu okuyan Amasralı, 2014 yılından bugüne kadar yapmış oldukları faaliyetleri de şöyle anlattı:

“Bilindiği üzere odamıza ait hizmet binamızda teknolojinin tüm imkânlarından faydalanılarak sizlere hizmet vermeye devam edilmiştir. Odamız lokalinde üyelerimize ücretsiz nişan, düğün, sünnet gibi hizmetler verilmiştir. Taksi duraklarımıza düzenlemeler ve yardımlar yapılmıştır. Minibüs duraklarımıza yardım ve düzenlemeler yapılmıştır. İlimizde bulunan -M- plakalı ticari araçlarda koltuk sayısını 17+1 ve 20+1 şeklinde değiştirilmesi sağlandı. Duraklarımızın havuz sistemine girmesini sağlayarak, karışıklıklar engellenmesi sağlanmaya çalışılmıştır.


D4 yetki belgeleri değiştirildi


Köy hatlarında çalışan minibüslerin hat düzenlemeleri yapılarak hizmet ve çalışma şekilleri düzeltilmeye çalışılmıştır. Oda bütçesi nispetinde ihtiyacı olan üyelerimize maddi yardımlar yapıldı. Odamıza ait vinçlerimiz ve hizmet aracımız üyelerin hizmetine sunulmuştur. Odamız üyelerinden -M- plakalı ticari araç sahiplerinin -D4-yetki belgelerinin değişim yapılması sağlanmıştır.


Üyelerin hakları arandı


Sizlerin genel ve bölgesel sorunlarına her zaman olduğu gibi gerekli önem verilmiş ve çözümleri için ilgili kurum ve kuruluşlarda gerekli teşebbüslerde bulunulmuştur. Gerek Vergi Dairelerinde gerek Trafik Şube Müdürlüğü’nde gerek Belediyeler ile tüm resmi makamlarda siz değerli üyelerimizin hakkı aranmış ve konuların yakın takipçisi olunmuştur. Sizleri zor durumda bırakan ve sıkıntıya sokan her konuda gerekli girişimlerde bulunulmuş, bizleri aşan konularda üst kuruluşumuz olan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu(TŞOF) ile görüşmeler sağlanmıştır. Amacımız ve gayemiz sizleri en ileriye ve en yücelere çıkarmak, sizlerin seslerini duyurabilmektir. Sizlere hizmet bir görevdir. Sizler ki; Türk insanı ile beşikten mezara kadar birlik olan ve yüce önderimizin Atatürk’ün; Türk Şoförü en asil duygunun insanıdır’ iltifatına mazhar olmuş, değerli insanlarsınız. Odamızın ve Yönetim Kurulumuz çalışmalarını sizlere kısaca sunmuş bulunuyoruz.”

Konuşmaların sonrasında tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Amasralı güven tazeledi.
İşte yönetimdeki isimler…


İşte Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yeni yönetim kurulu şu şekilde;

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Ali Sinoplu, Muhittin Kibaroğlu, Zekai Özdemir, Ali Özçetin, Remzi Erdem, Özcan Uzun, Bahri Aydın, Şafak Özbay

Denetim Kurulu Asil Üyeleri; Arslan Akküp, Ali Topal, Bilal Gök

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Ayhan Özçelik, Mehmet Öznazik, Ayhan Erkan, Şerafettin Kırkaya, Necati Eyidoğan, Katip Cumur, Ersin Cebecioğlu, Kahraman Kurt, Ümit Ustaoglu

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri; İsmail İğneci, Nadir Küçükaltay, Cem Hetemekci

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri