Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > SAĞLIK > Serbest Alan Odyometri Ünitesi kuruldu
Serbest Alan Odyometri Ünitesi kuruldu

Serbest Alan Odyometri Ünitesi kuruldu

17.05.2018 13:11 12 14 16 18 yazdır
Bartın Devlet Hastanesi’ne, üniversite standartlarında İşitme Test Ünitesi kuruldu.


Bartın Devlet Hastanesi’nde daha öncesinde var olan sistemin yenilenmesi sayesinde,  işitme rahatsızlığı olan hastaların tedavisi için yeni işitme cihazı (Odyometre Cihazı) ve Tek Cidarlı Sessiz Kabin alınarak, hastaların il dışı sevk ihtiyacı ortadan kaldırıldı.

Konuya ilişkin olarak Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre; yeni alınan odyometre cihazımızın serbest alan testi uygulamaları için uygun yazılım tabanlı olması ve kabinin daha büyük boyutlarda alınması sayesinde Bartın’da daha önce yapılamayan serbest alan testi yapılabilir hale geldi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Serbest alan testi sayesinde bir kulağında işitme cihazı bulunan ve diğer kulağı için işitme cihazı almak isteyen hastalarımız il dışına gönderilmeden hastanemizde test edilebilmektedir. Ayrıca yine serbest alan testi ile işitme cihazı kullanan ve işitme cihaz raporlu ehliyet almak isteyen hastalarımızın sevki önlenmiş olup, testler hastanemizde yapılabilmektedir.

Serbest Alan Testi; işitme cihazı kullanan hastalarda kişinin cihazdan fayda görüp görmediği, fayda görüyor ise ne derece fayda gördüğünü tespit edebilmek için kullanılabilmektedir.

Kabin boyutlarımızın eskiye oranla daha büyük olması sebebiyle tekerlekli sandalye kullanan hastalarımız tekerlekli sandalyeleri ile test olabilme imkânına sahip olup, güvenlikleri ve rahat etmeleri sağlanmıştır.”Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri