Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > Şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi
Şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi

Şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi

04.06.2018 11:29 12 14 16 18 yazdır
Bartın Valiliği tarafından şehit aileleri ile gaziler ve yakınlarına iftar verildi.


Bartın’daki şehit aileleri, gaziler ve yakınları Bartın Valiliği tarafından düzenlenen iftarda bir araya geldi. Katılımın yüksek olduğu iftara; şehit aileleri ile gaziler ve yakınlarının yanı sıra huzurevi sakinleri, koruyucu aileler, Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesi katıldı.

 

Hem sohbet ettiler, hem iftar açtılar

Kuranı Kerim okunmasıyla başlayan iftar programı, İl Müftüsü Mahmut Gündüz’ün yaptırdığı duayla devam etti. Protokol üyeleri şehit yakınları ve gazilerin oturduğu masaya oturarak hem sohbet etme imkânı buldular, hem de iftarı beraber açtı.

 

Şahin, “Şehitlerimize ve gazilerime borçluyuz”

 

Birlik, beraberlik ve dayanışma amacıyla düzenlenen iftar yemeğinde selamlama konuşması yapan Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin yaptığı konuşmada, “Devletimizin her zaman şehit yakınlarımızın, gazilerimizin, kimsesiz çocuklarımızın, yaşlılarımızın daima yanı başındadır. Şehit ve gazilerimizin bu millet ve milletin emanetlerine canlarını feda ederek sahip çıkmaları biz bugün buralarda rahat bir şekilde özgür huzurlu bir ortamda yaşıyorsak şehitlerimize ve gazilerime borçluyuz.” dedi.

 

Tunç, “Onların emanetine sahip çıkmalıyız”


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, da konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Şehit ailelerimiz, gazilerimiz, çocuklarımızın koruyucu aileleri, büyüklerimiz burada. Bu salonda onlarla beraber aynı iftar sofrasında bu manevi havayı paylaşmaktan duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz sayesinde biz bugün burada bu sofrayı paylaşabiliyoruz. Onlar sayesinde ülkemizde huzur içerisinde yaşıyoruz. Bu ülkenin bayrağına, toprağına sahip çıkan canlarını veren canlarını feda eden onlar bizlere bu vatanı bu bayrağı emanet ettiler. Onların emanetine sonuna kadar sahip çıkacağımızı buradan bildirmek istiyoruz. Onlara dua ediyoruz. Onların ailelerinin bizlerin başı üzerinde yeri var. Onlara şükran borçluyuz. Haklarını ödeyebilmemiz mümkün değil. Onların haklarını ödeyebilmek için bu vatana sahip çıkmak onların emanetine sahip çıkmalıyız.

 

“Ülkemiz daha gelişmiş müreffeh bir ülke olarak yoluna devam edecek”

Onların emaneti olan bu ülkeyi çocuklarımızın geleceğini çok daha iyi noktalara getirebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çok çalışmak ve bu ülkeyi büyük bir ülke yapmaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımız, bu anlamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak şehit aileleri ve gazilerimize gösterdiği önem, çocuklarımıza ve yaşlılarımıza gösterdiği önem gerçekten takdire şayan. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanımıza da buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnşallah bu ülke çok daha güzel günlere çok daha gelişmiş müreffeh bir ülke olarak yoluna devam edecek. Çocuklarımıza daha güzel bir geleceği hep beraber hazırlayarak biz şehitlerimizin emanetine bayrağımıza sahip çıkmış olacağız.”

 

Dirim, “Son derece önemli bir noktaya geldik”

Tüm engellemelere rağmen ülkemizin güçlenerek varlığını devam ettirdiğini kaydeden Vali Nusret Dirim de çok ağır bedeller ödediğimizi belirterek “Bu iftar sofrasında çok özel konuklarımız var. Birlikte iftarımızı yaptık. Şükürler olsun sağlıkla afiyetle Cenabı Allah bu sofrada buluşmayı bizlere nasip etti. Tabi ki dünyanın her tarafında birçok İslam coğrafyasında böyle huzurlu bir şekilde insanlar bir araya gelemiyorlar. Onlara da Cenab-ı Allah huzur, afiyet içerisinde bir araya gelmeyi nasip etsin. Ülkemiz bu coğrafyadaki varlığını tüm engellemelere rağmen güçlenerek devam ettiriyor. Bu coğrafyadaki bin yılı aşan varlığımız birçok mücadelelere sahne oluyor. Çok ağır bedeller ödediğimiz dönemler oldu. Şükürler olsun bugünlere geldik. Bugünde tabi ki işimiz bu coğrafyada kolay değil. Bu coğrafya bütün medeniyetlerin kesiştiği Anadolu coğrafyası. Bu coğrafya birçok medeniyetin üzerinde hakkı olduğunu düşündüğü bir coğrafya. Onun için sürekli bu coğrafya üzerinde varlığımızı sürdürmenin bedelini ödüyoruz. Zaman zaman içimizdeki hain unsurları harekete geçirerek bizleri yolumuzdan döndürmeye tökezletmeye çalışıyorlar. Zaman zaman bizzat kullandıkları maşalarla üzerimize terör örgütlerini gönderiyorlar. Zaman zaman karşımıza bizzat çıkıyorlar. Ama şükürler olsun artık gücümüz yerinde. Oynanmak istenen bütün oyunları fark ediyor ve onlara en güçlü bir şekilde cevap veriyor. 15 Temmuz destanı bu milletin gerçekten dünya tarihine altın harflerle yazdırdığı çok büyük bir kahramanlık destanıdır. Tabi şehit ve gazilerimiz oluyor. Ancak bugün görüyoruz ki FET֒yle ve diğer terör örgütleriyle mücadelede son derece önemli bir noktaya geldik. Artık ülkemiz içerisinde terör unsurları neredeyse hareket edemez hale geldi. Ülkemizin dışında ülkemize yönelik hazırlıkları yaptıkları bölgelere yönelik operasyonları da kararlı bir şekilde güvenlik güçlerimizin yapabildiğini görüyoruz. Bugün Mehmetçiğimiz yüz kilometreye yakın Irak’ın içerisine girmiş ve orada operasyon yapıyor durumunda. İnşallah yakın gelecekte Afrin gibi Kandil’de de artık Türk güvenlik güçlerinin yerleşip kökleştiğini görebileceğimizi düşünüyorum" dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri