Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EKONOMİ > Sayacılar da dertli: “İşten çıkarmalar olabilir”
Sayacılar da dertli: “İşten çıkarmalar olabilir”

Sayacılar da dertli: “İşten çıkarmalar olabilir”

12.09.2018 10:31 12 14 16 18 yazdır
Bartın Sayacılar ve Ayakkabıcılar Derneği Başkanı Necati Sandıkçı, gerekli önlemler alınmadığı takdirde önümüzdeki günlerde işten çıkarmalara kadar varan sonuçlarla karşılaşılabileceği uyarısında bulundu.

 

ERDEM TABAKOĞLU

İlimizde önemli bir istihdam yaratan sayacılar ve ayakkabıcılar, ekonomik krizin derinleştiği ve olumsuz yanlarının giderek daha fazla hissedilmeye başlandığını belirtirken, hükümet tarafından ivedi bir şekilde gerekli önlemler alınmadığı takdirde önümüzdeki günlerde işten çıkarmalara kadar varan sonuçlarla karşılaşılabileceği uyarısında bulundular.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve kurlardaki dalgalanmalar her sektörü olduğu gibi sayacıları ve ayakkabıcıları da olumsuz etkiledi. Bartın Sayacılar ve Ayakkabıcılar Derneği Başkanı Necati Sandıkçı, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede sektörün yaşadığı sorunları dile getirdi.

 

Bin kişilik istihdam sıkıntıda

 

Sandıkçı, Sayacılık ve Ayakkabıcılık sektörünün bölgemiz çok önemli bir yere sahip olduğunu anımsatırken, ilimizde Sayacılık ve Ayakkabıcılık alanında bin kişiye yakın bir istihdamın sözkonusu olduğunu söyledi. Son aylarda ülke ekonomisindeki dalgalanmanın ve Döviz kurlarındaki artışların sektörü çok ciddi manada olumsuz etkilediğini ifade eden Sandıkçı, şunları söyledi:

“Hammadde girişleri ve gider kalemleri ardı arkası kesilmeyen zamlardan olumsuz etkileniyor. Eğer önlem alınmazsa bu durum kısa süre sonra üretim anlamında sıkıntı yaratacak. Ekonomik dalgalanmanın ve kur artışlarının önümüzdeki aylarda sektöre yansıması daha da derin olacaktır. Müteşebbis arkadaşlarımız bu ekonomik dalgalanmadan olumsuz yönde etkilendiklerini, sıkıntının devam etmesi durumunda işten çıkarmalara varan bir sonuç ile karşılaşabileceğimizi ifade ediyorlar. Biz Sayacilar ve Ayakkabıcılar Derneği mensupları olarak üretim çalışmalarımızı bütün gayretlerimiz ile devam ettireceğiz.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri