Ecen Sigorta
21 Eylül 2018 Cuma
Anasayfa > SİYASET > Saadet Partisi ve CHP, ülke gündemini değerlendirdi
Saadet Partisi ve CHP, ülke gündemini değerlendirdi

Saadet Partisi ve CHP, ülke gündemini değerlendirdi

13.02.2018 16:39 12 14 16 18 yazdır
Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri bu kez de CHP İl ve İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette ülke gündemi konuşuldu.Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay ve Merkez İlçe Başkanı Emin Titiz, CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ile parti yönetimini birlik ve beraberliği vurgulamak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla ziyaret etti. Ziyarette Saadet Partisi Yönetim Kurulu Üyeleri Mücahit Mekeç, Selami Ünsal ve Ahmet Soy ile CHP İl ve Merkez İlçe Üyeleri de yer aldı.


Sohbet havasında geçen ziyarette dış politikadan ekonomik duruma, Afrin operasyonundan terör olaylarına kadar ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Ziyarette ayrıca geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen kongrelerde göreve gelen her iki siyasi partinin yönetimi, birbirine görevinde başarılar dilemeyi de ihmal etmedi.


Yurtbay: “Doğruları anlatmaya devam edeceğiz”


Kamuoyunda sıkça konuşulan ve en çok merak edilen konu olan Bütünşehir Yasasının da gündeme geldiği ziyarette Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Bütünşehir Yasası kabul edilse de edilmese de 2019 seçimi için çalışmalarını önümüzdeki süreçte başlatacaklarını belirtti. Önümüzdeki süreçte köylere ziyaretler gerçekleştireceklerini ifade eden Yurtbay, “Genel Başkanımızın da katılımıyla kongremizi gerçekleştirdik ve yeni kongre sürecinden çıktı. Bundan sonraki süreçte biz de planlamalarımızı yapacağız ve köylerimize ziyaretlerimizi gerçekleştirip halkımıza doğruları anlatmaya devam edeceğiz.” dedi.
Ünsal : “2019 seçimlerinin netlik kazanması gerekiyor”


2019 seçimlerinin nasıl yapılacağının bir an önce açıklanması gerektiğini söyleyen Saadet Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Selami Ünsal ise “Bütünşehir Yasasıyla ilgili şuanda bir netlik bulunmuyor. Bu yasanın daha nasıl olacağı ve hangi illeri kapsayıp kapsamayacağı belli değil. Aynı zamanda 2019 seçimlerinin nasıl yapılacağı konusunda da bir netlik bulunmuyor. 2019 seçimlerinin nasıl olacağının geç açıklanması Meclis’te yer alan partiler için bir avantaj olabilir ama Meclis dışında olan partiler için bir dezavantaj olacaktır. Bana kalırsa bir an önce 2019 seçimlerinin nasıl yapılacağının açıklanması gerekiyor. Bu açıklanmadan şuanda köy ziyaretlerinin yapılması için erken.” diye konuştu.  


Gölbucaklı: “Önce OHAL sonlandırılmalı”


CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı da ülkenin şuanda içinde bulunduğu Olağanüstü Hal Durumunu hatırlatarak bütünşehirden önce bu Olağanüstü Hal(OHAL) durumunun sonlandırılması gerektiğini kaydederek “Bütünşehir olsa da olmasa da bizler seçim çalışmalarımızı her zamanki gibi gerçekleştireceğiz. Daha önceki seçim çalışmalarımızda ve köy ziyaretlerimizde halkımıza demokrasi, adalet, temel hak ve özgürlükleri nasıl anlatıyorsak aynı şekilde anlatmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.


Mekeç: “Üreten değil, tüketen bir ülkeyiz”


Saadet Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Mekeç de ziyarette Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumu değerlendirerek “Şuanda Türkiye üreten bir ülke değil tam tersi tüketen bir ülke. Bir ülkenin bağımsız bir ülke olması için parasının, ordusunun ve gıdasının sahibi olması gerekir. Türkiye şunda bu üç unsurunda sahibi değil.” dedi.
Yurtbay, Erkan’a “Davam” kitabını hediye etti


Ziyarette Başkan Ünal Yurtbay, CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan’a Saadet Partisi Merhum Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatının anlatıldığı “Davam” isimli kitabı ile Milli Gazete’yi hediye etti. CHP İl Başkanı Erkan da Yurtbay ve beraberindekilere ziyaretleri için teşekkür etti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri