Ecen Sigorta
17 Ağustos 2018 Cuma
Anasayfa > TURİZM > Restorasyonu tamamlandı!
Restorasyonu tamamlandı!

Restorasyonu tamamlandı!

07.02.2018 10:43 12 14 16 18 yazdır
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) maddi desteği ile restorasyonu gerçekleştirilen Ulus Belediye Oteli, misafirlerini ağırlamak için gün sayıyor.


TOLGA AKINER

Hatırlanacağı üzere Ulus Belediye Oteli’nin temeli bundan tam 25 yıl önce atılmış, kesintili inşaat çalışmaları sürerken ortaya çıkan mülkiyet sorunu nedeniyle 20 yıl kadar atıl durumda kalan otel, adeta kaderine terkedilmişti. Mülkiyet sorununun aşılması sonrasında da Ulus Belediyesi tarafından otelin Bartın ve ülke turizmine kazandırılması için çalışmalar başlatılmıştı.
BAKKA tarafından 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan ve 14 Temmuz 2017 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen Ulus Belediyesi Restorasyon Projesi’nin yapım çalışmaları tamamlandı.

 

1.2 milyon TL’ye maloldu

 

Ulus Belediye Oteli’nin restorasyonu 800 bin lirası BAKKA tarafından, 400 bin lirası da Ulus Belediyesi tarafından olmak üzere toplamda 1.2 milyon liraya maloldu.

Küre Dağları Milli Parkı’nın içerisinde yer alan doğa kenti Ulus ilçesinde yerli ve yabancı turistlerin konaklayabileceği otel sayesinde Ulus da bölge ekonomisine ve turizmine önemli katkı sağlayacak bir esere kavuşmuş oldu. 

Spor kulüplerine de hizmet verebilecek

 

Ormanla iç içe olan ve 4 yıldız alabilecek kapasiteye sahip olan otelde kapalı yüzme havuzunun yanı sıra 1 adet futbol sahası, spor salonu ve yürüyüş yolları da bulunuyor. Otel bu yönüyle başta futbol kulüpleri olmak üzere diğer spor branşlarındaki sporculara da kamp imkanı sunabilecek özellikler taşıyor.
Otelin restorasyonu konusunda verdikleri destekten ötürü AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valisi Nusret Dirim ve finansman desteği için de BAKKA’ya teşekkür eden Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, “İlçemiz temiz havası, oksijeni, görsel olarak yeşilin her tonu, akarsuları, şelalesi ve yaylasıyla kampa çok elverişli ve kıymetli bir bölge bulunuyor. İlçemiz son yıllarda bisiklet şenlikleri ve çeşitli kamp organizasyonları gibi sosyal ve kültürel faaliyetlere de ev sahipliği yapıyor. Otelimiz, ilçemize gelen ziyaretçilerin konaklaması için de önemli bir eksikliği giderecek. Küre Dağları Milli Parkı eteğinde, ormanla iç içe olan otelin hizmete girmesiyle ilçe turizminde bir patlama yaşanacak ve bu ilçe ve bölge ekonomimize de olumlu yansıyacaktır” dedi. 

Tunç da sevinci paylaştı

 

Milletvekili Tunç da, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki paylaşımı ile otelin rezervasyon çalışmalarının tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tunç paylaşımında, “Ulus Belediye Ulus Belediyesi’ne ait oteli̇n restorasyonunu tamamlandık. Ulus Belediyemizin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na sunduğu projeye maddi destek sağlayarak atıl durumdaki otel ve sosyal tesisleri turizme kazandırdık. Herkesi doğa kenti Ulus’a ve Küre Dağları Milli Parkı’nın güzelliklerini görmeye bekliyoruz. Bu güzel projenin hayata geçmesinde büyük gayretleri olan başta sayın valimize, BAKKA yetkililerine ve Ulus Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Uzun’a teşekkür ederiz” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri