Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > EĞİTİM > Rektör Uzun, STK’larla buluştu
Rektör Uzun, STK’larla buluştu

Rektör Uzun, STK’larla buluştu

01.01.2018 09:54 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, üniversitenin 2018-2022 Stratejik Planı’nın hazırlanması kapsamında, ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.


Bartın Üniversitesi’nin 2018-2022 Stratejik Planı’na ilişkin olarak 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Kamu İdarelerinde Stratejik Planlamaya İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca istişare toplantısı, gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta içinde Bartın Üniversitesi’nde yapılan toplantıda, üniversite tarafından hazırlanmakta olan stratejik plana değinen Rektör Uzun, STK’ların dış paydaşlarımız arasında önemli bir yeri olduğunu söyledi. STK’ların görüş ve önerilerine üniversite olarak her zaman açık olduklarını belirten Rektör Uzun, bu toplantıların belli aralıklarla gerçekleşeceğini bildirdi.


İç ve dış paydaşlarımız ile sürekli iletişim halindeyiz


Günümüzde üniversitelerin farklı işlevlerinin olduğunu vurgulayan Rektör Uzun, “Artık üniversiteler bazı konularda uzmanlaşma konusunda gayret sarf etmektedir. Belli konularda ve çalışma sahalarında çalışmaları arttırmak tüm üniversitelerimiz için elzemdir. Üniversitelerde ihtisaslaşma bölgesel kalkınmaya da ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Çünkü üniversitelerin belli konularda ihtisaslaşması doğrudan bölgenin kaynakları ile ilişkilidir. Biz de Bartın Üniversitesi olarak bölgemizin kaynaklarına uygun olarak ihtisaslaşma konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmaları gerçekleştirirken sürdürülebilir atılımlar yapabilmek için iç ve dış paydaşlarımız ile sürekli iletişim halindeyiz” dedi.

Rektör Uzun’un konuşmasının ardından STK temsilcileri Bartın Üniversitesinin paydaşlara vermiş olduğu değerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri