Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EĞİTİM > Rektör Uzun engelli öğrencilerle bir araya geldi
Rektör Uzun engelli öğrencilerle bir araya geldi

Rektör Uzun engelli öğrencilerle bir araya geldi

23.02.2018 14:13 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, üniversitede öğrenim gören engelli öğrencilerle düzenlenen yemekte bir araya geldi.


Bartın Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen yemeğe Rektör Uzun’un yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yazıcı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, Bartın Meslek Yüksekokulu Müdürü (MYO) Yrd. Doç. Dr. Kıvanç Bakır, Bartın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü Prof. Dr. İbrahim Tümen ile akademik personel ve öğrenciler katıldı.

 “Biz bir aileyiz”

 

Öğrencilerin dilek ve önerilerini dikkatle dinleyen Prof. Dr. Orhan Uzun, etkinlikte yaptığı konuşmada, Üniversite’nin öğrencileri, akademik ve idari kadrosu ile kocaman bir aile olduğuna vurgu yaparken, dezavantajlı öğrencilerin de bu ailenin birer üyesi olduğunu söyledi. Üniversite yerleşkelerinde yürütülen çalışmalarda engelsiz bir eğitim-öğretim alanı oluşturmak için gayret sarf ettiklerini söyleyen Rektör Uzun, şöyle konuştu:

“Dezavantajlı bireyler başta olmak üzere tüm öğrencilerimize kaliteli bir eğitim-öğretim sunmak gayretindeyiz. Bir yandan da tüm öğrencilerimize rahat ve nitelikli alanlar oluşturmak için çalışmaktayız. Fırsat verildiğinde ve önlerindeki engeller kaldırıldığı her insan gibi dezavantajlı bireylerin de her şeyi başarabileceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda dezavantajlı öğrencilerimiz arasında lisans öğrencileri yanında lisansüstü öğrenim görenlerin de olması ayrıca gurur vericidir. Bugün olduğu gibi öğrencilerimizin her zaman yanında ve yakınında olmaya devam edeceğiz. Onlar geleceğe yürürken üniversite olarak her zaman yanlarında olacak, yol arkadaşlığı yapacağız.”

Bartın Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sinem Tarhan ise üniversitede ikisi yüksek lisans olmak üzere 28 engelli öğrencinin bulunduğunu kaydederek, bu öğrencilerin öğrenim ve yaşam kalitesini artırmak için çalışmalar yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri