Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > GÜNDEM > “Ramazan fırsatı iyi değerlendirmeliyiz”
“Ramazan fırsatı iyi değerlendirmeliyiz”

“Ramazan fırsatı iyi değerlendirmeliyiz”

16.05.2018 11:19 12 14 16 18 yazdır
CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Muhammet Rıza Yalçınkaya, Ramazan ayını fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.


Yalçınkaya, “Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, yüzümüzü toplumsal huzura, birlik ve beraberliğe daha çok dönmeli, daha eşit ve mutlu bir toplum için, yoksul ve yoksun olan kardeşlerimizin yaralarını daha çok sarıp sarmalamalıyız” dedi.

Yalçınkaya Ramazan Ayı’nın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, dayanışma ve yardımlaşmanın sembolü ve kardeşlik bağlarının daha da güçlendirildiği, iyilik ve güzelliklerin, paylaşımların yoğun olarak yaşandığı bir Ramazan ayını daha hep birlikte karşılamanın mutluluğunu ve huzurunun yaşandığını kaydeden Yalçınkaya, şunları dile getirdi:
“Ramazan, sadece oruç tutmanın ve ibadet etmenin değil, aynı zamanda yokluk çeken insanların halini anlamak için sunduğu fırsatlar bakımından yardımlaşmanın daha bir anlam kazandığı, gönül kapılarımızın açıldığı, dil, din, ırk zengin-fakir, genç-ihtiyar, kadın-erkek ayrımı yapmadan insanların birbirlerine daha fazla sevgi ve saygıyla baktıkları ve millet olarak bütünleşmenin en güzel örneğinin sergilendiği bir aydır. Bu anlamıyla, Ramazan ayı berekettir, birlik ve beraberliktir, dostluktur, yardımlaşmadır, dayanışmadır.

Ramazan ayı, millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da pekişmesine ihtiyacımızın olduğu bugünlerde en çok ihtiyacını duyduğumuz karşılıklı anlayış, bir arada huzur içinde yaşayabilme kararlılığı ve etrafımızda yaşanan sorunları hep birlikte ortadan kaldırılabilmesi için bir fırsatı da sunmaktadır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, yüzümüzü toplumsal huzura, birlik ve beraberliğe daha çok dönmeli, daha eşit ve mutlu bir toplum için, yoksul ve yoksun olan kardeşlerimizin yaralarını daha çok sarıp sarmalamalıyız.

Sonsuz nimetlerle var edilmiş olan dünyamızda, herkesin eşit olduğuna inanmak ve olanaklardan eşit olarak yararlanmak bizim dinimizin de bir gereğidir. Bu Ramazan ayında işçilerin, asgari ücretlilerin, emeklilerin, dar gelirlilerin, çiftçilerimizin, yoksullarımızın boynu bükük gezmediği, daha eşit ve mutlu bir toplumun temellerini atmak ve bunu yılın tamamına yaymak başta biz siyasetçiler olmak üzere tüm toplumun görevi olduğu bir kez daha hatırlanmalıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan ayının manevi ikliminin tüm insanlığı kuşatmasını, milletimize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyor, umutların canlandığı, tüm vatandaşlarımızın huzur ve refah içerisinde oldukları bir Ramazan ayı geçirmemiz temennisiyle,  tüm hemşehrilerime sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri