Ecen Sigorta
20 Ağustos 2018 Pazartesi
Anasayfa > TURİZM > Pansiyonların hizmet kalitesi artacak!
Pansiyonların hizmet kalitesi artacak!

Pansiyonların hizmet kalitesi artacak!

26.02.2018 16:08 12 14 16 18 yazdır
İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, ülkemizdeki en eski pansiyonculuk sistemlerinden biri olan ev pansiyonculuğunun hizmet kalitesini arttırmak amacıyla eğitimler planlandığını söyledi.

TOLGA AKINER


Dursun, ilimiz turizmi açısından önemli bir potansiyele sahip olan ev pansiyonculuğu ile ilgili olarak hayata geçirilecek yeni uygulama hakkında bilgi verdi. İlimiz sınırları içinde faaliyetini sürdüren, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın istatistik sistemine kayıtlı, 229 pansiyon bulunduğunu belirten Fuar Dursun, bunların hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün girişimi ile bir eğitim programı düzenlendiğini bildirdi. Dursun, bu çerçevede Kültür ve Turizm Bakanlığı uzmanları tarafından “Ev Pansiyonculuğu” konusunda sektörde faaliyet gösterenlere eğitimi verileceğini kaydetti. Dursun, şunları söyledi: 

Eğitimler Amasra’da…

 

“Pansiyonculuk eğitimi ile ilgili Ocak ayı içinde sisteme kayıtlı tesis işletmecilerine mail ortamında bilgi verildi. Eğitime katılmak isteyenlerin ön taleplerini alındı. Katılımcı sayısı beklenenin üzerinde olduğundan eğitimin iki aşamada yapılmasına karar verildi. Bu eğitimler Mart ve Nisan ayları içinde Amasra ilçemizde, yapılacak ve birer hafta sürecek. İlk eğitim, 6 Mart 2018 Salı günü Amasra Kaymakamlığınca tahsis edilen salonda ve tesislerde uygulamalı olarak başlayacak.

Mart ve Nisan aylarında birer hafta sürecek olan pansiyonculuk eğitimleri Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü uzmanlarınca ücretsiz olarak verilecek olup eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara sertifika verilecek. Eğitimler sayesinde sektörün önemli sorunlarından biri olan ve hem bu işi doğru düzgün yapanların işini baltalayan hem de hizmet karşılığında bedel ödeyen vatandaşların memnuniyet seviyesini yükseltmek amacıyla kaçak pansiyonculukla da mücadelenin daha etkin bir şekilde yapılması hedefleniyor.

 

Korsan pansiyona sıkı denetim

 

Bu arada, ilimiz sınırları içinde korsan ve kaçak pansiyon işletmeciliği yapan yerler yönelik olarak kolluk kuvvetlerimiz ve Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü elemanları tarafından sıkı takip ve tespit edildiklerinde de gerekli yasal işlemler zaman geçirilmeksizin yapılıyor. “

 

Ankara'nın denizi Bartın

 

Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürü Fuat Dursun’un bilgisini paylaştığı bir diğer konu ise 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara’da bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Travel Expo Ankara Turizm Fuarı” oldu. Fuara bu yıl İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda katılım sağlanacağını ifade eden Dursun, Bartın’ın kültürel ve turistik değerlerinin tanıtılacağı Fuar’ın, 22 Mart Perşembe günü saat 11.00’de Ankara Ticaret Odası’nın Congresium Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılacağını söyledi. Dursun, “25 Mart Pazar günü saat 18:00’e kadar, ilimizde turizme hizmet veren; konaklama, yeme içme tesisleri ve el sanatlarıyla ilgili kurum ve kuruluşların yer alacağını ve ürünlerinin sergileneceği stantlar gezilebilecek. Bunun için çalışmalarımıza bu yıl erkenden başladık, Amacımız ilimizi en doğru ve başarılı şekilde tanıtabilmek” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri