Ecen Sigorta
17 Temmuz 2018 Salı
Anasayfa > ASAYİŞ > Özel Güvenlik Görevlilerine eğitim verildi
Özel Güvenlik Görevlilerine eğitim verildi

Özel Güvenlik Görevlilerine eğitim verildi

29.09.2017 09:47 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi ile Bartın Kredi Yurtlar Kurumu'nda (KYK) görev yapan özel güvenlik görevlilerine iletişim becerileri, olaylara müdahale, kitle psikolojisi ve stres yönetimi konularında eğitim verildi.

Nilay Meryem ÇÖMLEK

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü'nün "Üniversitelerde Güvenli Eğitim Ortamı Koordinasyon Toplantısı" doğrultusunda Bartın'da güvenli öğretim ortamının devam ettirilmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla yapılan toplantıda alınan kararların 12. maddesinde "Öğrenci olaylarında öğrenci ile ilk temas kuracak özel güvenlik personeline Halkla ilişkileri iletişim, toplumsal olaylara müdahale esasları, kitle psikolojisi, öfke kontrolü, stres yönetimi gibi konularda Bartın Üniversitesi ile koordineli olarak eğitim verilmesi öngörüldü.
"Üniversitelerde Alınacak Güvenlik Tedbirler" anlatıldı


Bunun üzerine 25-26 Eylül tarihlerinde Bartın Üniversitesi ve Kredi Yurtlar Kurumu'nda (KYK) görevli özel güvenlik görevlilerine eğitim verildi.

Bartın Üniversitesi Yahya Kemal Beyatlı Dersliklerinde gerçekleştirilen seminere, Bartın Üniversitesi'nde ve Bartın Kredi Yurtlar Kurumu'nda (KYK)  görev alan özel güvenlik görevlileri katıldı.  Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından "Üniversitelerde Alınacak Güvenlik Tedbirleri ve Eğitimi" programı kapsamında düzenlenen seminerde, güvenlik güçlerinin görevlerini yüksek bir verimle yapmaları için iletişimin nasıl gerçekleştirilebileceği açıklandı.
Ayrıca toplumsal olaylar, grupların özellikleri, risk analizleri, stres yönetimi, kitle psikolojisi, toplumsal olaylara müdahale ve güvenlik başlıklarında konuşmalar yapıldı.

Karşılıklı soru ve cevapların da alındığı semineri; Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanları Yrd. Doç. Dr. Bilge Sulak Akyüz, Yrd. Doç. Dr. Gülsüm Şahan, Arş. Gör. İhsan Çağatay Ulus, Basın, Yayın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü'nden Uzm. Mehmet Ceylan ve 4. Sınıf Emniyet Müdürü İrfan Yıldız verdi.   

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri