Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > EĞİTİM > “Okul Öncesi Eğitimde Kalite Çalıştayı” gerçekleşti
“Okul Öncesi Eğitimde Kalite Çalıştayı” gerçekleşti

“Okul Öncesi Eğitimde Kalite Çalıştayı” gerçekleşti

11.04.2018 14:48 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, anaokulu yöneticilerinin katılımıyla, “Okul Öncesi Eğitimde Kalite Çalıştayı” gerçekleştirildi.


Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştaya Bartın İli Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bağımsız anaokulu müdür ve müdür yardımcılarının katıldı. Çalıştay’da Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kocaarslan, Merkez’in yönetim, amaç ve faaliyetleri ile dünyada okul öncesi eğitimin gidişatı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Çalıştay’ın ikinci bölümünde daha önce belirlenen gündem maddeleri eşliğinde anaokulu müdürlerinin görüşlerinin alındığı tartışma oturumları yapıldı.
Çalıştay boyunca anaokullarındaki temel sorunlar (Fiziksel, Eğitim-Öğretim, Öğretmen niteliği, Okul aile işbirliği, Prosedüral problemler), anaokullarındaki nitelik ve özgünlüğün artırılması için öneriler, anaokulu müdürlerinin Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nden beklentileri konularında fikirler ve öneriler görüşüldü.

Bartın ilinde Okul Öncesi Eğitim’in bilimsel bir ortamda ilgili paydaşlar tarafından ele alınması konusunda bir başlangıç olduğunu belirten Kocaarslan, Çalıştay’ın başta okul öncesi eğitime ilişkin farkındalığın artırılması olmak üzere bu alanda yapılacak bilimsel çalışmalar için de fevkalade önemli sonuçları olacağını ifade etti.
İlerleyen tarihlerde, Çalıştay raporunun kitapçık haline getirilerek ilgili tüm paydaşlara ulaştırılacağı bildirildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri