Ecen Sigorta
18 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > SPOR > Oktay: "Başımızı eğmeden bu noktaya geldik"

Oktay: "Başımızı eğmeden bu noktaya geldik"

23.12.2017 11:29 12 14 16 18 yazdır
Bartınspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, "Biz bu zamana kadar aslanlar gibi başımızı eğmeden bu noktaya geldik" dedi.
Oktay:
Ahmet KARADENİZ

Oktay: "Başımızı eğmeden bu noktaya geldik"

Bartınspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, "Biz bu zamana kadar aslanlar gibi başımızı eğmeden bu noktaya geldik. Ayrıca bizim hedefimiz ortak. Ligin ikinci yarısı bizi daha zor maçlar bekliyor. Şampiyonluğa gidiyoruz ve bir daha 13 haftamız olmayacak" diyerek, tüm Bartınlılardan destek istedi.

Bartınspor'un Antalya'da kampa gireceğini ifade eden Oktay, "Takımız Antalya'da kamp yapacak. 25 Aralık'ta gidecek. 6 Ocak tarihinde Antalya'dan ayrılıp Bartın'a dönecek. Antalya'da günde çift idman yapacak. 10 günlük kamp süresince de en az 2 maç olmak üzere hazırlık maçı yapacak" dedi.  

 

"Bartınspor'a hedefi olan futbolcu geliyor"

Bartınspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Biz sadece tanıdığımız işadamlarına gittiğimizde 'Sizin ekonominizi bozmayacak şekilde bu çorbada tuzunuz olsun. Sizde taşın altına elinizi koyun" diyoruz. Onlarda bize 'Siz yönetimde değil misiniz? Başkan ya da yönetici parayı versin' diyor. Buradan herkesin şunu bilmesi lazım ki bu yönetim kurulundaki herkes maddi ve manevi vereceği her şeyi Bartınspor'a veriyor. Vermeye de devam ediyor. İşadamlarımız bize diyor ki 'Bartınspor için yemek yapın.' Geçen sene yemek verildi. Yemeğe 5 kişi geldi. Yapılan masrafa yazık oldu. Şuanda Bartınspor'a hedefi olan futbolcu geliyor. Şampiyonluk hedefi olmayan hiçbir futbolcu Bartın'a gelmiyor. Çünkü futbolcu takımı şampiyon yaparsa kendi piyasasını da arttırıyor. Bu yıl mesela 70 bin TL'ye oynuyorsa önümüzdeki yıl rakamını 100 bin TL'ye çıkarıyor.

"Sorumluluklarımızın hepsini yerine getirdik"

Futbolcu arkadaşlarımızın sadece takıma karşı değil. Ailelerine karşı da sorumlulukları var. Mesela evli olan futbolcu arkadaşlarımız var. Onlarda buraya bir yıl boyunca aileleri için koydukları hedefler doğrultusunda birikim yapmaya geliyor. 160 kulüplük BAL Liginde hala 10 maç ya da 11 maç futbolcuların paralarını yada birimlerini ödemeyen takımlar var. Biz Allah'a şükür bu konuda ne bu kentin, ne bu kentte yaşayan insanların ne de Bartınspor sevdalılarının başlarını aşağıya eğdirmedik. Sorumluluklarımızın hepsini yerine getirdik. Futbolcu arkadaşlarımız da aslan gibi sahada mücadele ediyor. Yönetim olarak biz de mücadelemizi dışarıda yapıyoruz. Maç kaybettiğimiz zaman futbolcu arkadaşlarımızın hiçbiri bilerek ya da isteyerek puan kaybı veya maç kaybı yaşamıyor. Puan alırsa, galip gelirse prim alıyor.

"Gerçekçi fikirlerini beyan eden insanlar var"

Bunları biz defalarsa söylememize rağmen bazı art niyetli arkadaşlar çıkıp yine bir şeyler diyor. 'Neden teknik direktör Deniz Kıral olmuyor?' diyor. Deniz Kıral benim çocukluk arkadaşım. Kendisi antrenörlüğün yanı sıra gazetelerde köşe yazarlığı da yapıyor. Zaman zaman kendisiyle görüş alışverişlerimiz de olur. Bizi eleştirdiğinde de o eleştirilerini saygıyla alırız. Kendisi Fenerbahçe Kulübünün Bartın'da alt yapı futbol okulunu işletiyor. Ben konuya girmeden kendisi konuya girdi ve futbol okulunu işlettiği ve oraya karşı sorumluluğu olduğu için kafasında bu sene için Bartınspor'da teknik direktörlük düşüncesi olmadığını söyledi. Kendisi hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı. Gerçekten bize gerçekçi fikirlerini beyan eden insanlar var. Mesela Ferruh abi. Biz, onu asla Bartınspor'dan uzak tutmuyoruz ki uzat tutmamız mümkün değil.

"Olumsuz yorum futbolcularımızın motivasyonunu düşürüyor"

Biz futbolcularımıza yeri geliyor abilik, kardeşlik yapıyoruz. Biz hiçbir zaman futbolcularımızın haklarını yada sosyal yaşantılarını kısıtlayan bir yönetici olmadık. Elimizden geldiği kadar onların yanındayız. Ama yapılan her türlü olumsuz yorum futbolcularımızın motivasyonun düşmesine neden oluyor. Bizim transferlerimizi eleştiren kardeşlerimize ve arkadaşlarımıza söylüyorum. Herkes süper ligi gözümüm önüne alsın. Fenerbahçe kötü futbolcular mı aldı? İlk 6 hafta perişan durumdaydı. Şimdi liderle aynı puanda. Taraftarların hocaya, futbolcuya, yönetime, yöneticiye sabretmesi lazım. Bu iş sabır işi. Herkes sabredecek. Biz şampiyon olacağımıza inanıyoruz.

"Zafer inananlarındır"

Birkaç takviyemizle bu takımı şampiyon yapacağız. İlk 3 hafta bizim için BAL Ligi 6. Grubun en önemli 3 haftası olacak. Evimizde Kastamonu'yla oynayacağız. İkinci hafta Kırşehir'e gideceğiz. Üçüncü hafta Ereğli gelecek. Ereğli 6 futbolcuyla yollarını ayırdı ve yeni takviyeler yaptı. Ereğli'den giden 6 futbolcu yanlış mı yaptı? Bizden 2 puan gerideler. Çubukspor bile bize yenildiği halde lideri yendi 'Ben biraz takviye yaparım. Şampiyon olurum' diyor.

Arkamızdan 8-10 puan geriden gelen takımlar şampiyonluğu düşünürken bizim bir maçlık geride olmamız bizim inancımızı öldürmemeli. Zafer inananlarındır. Yönetici olarak ben buna inanmıyorsam zafere gidemem. Başkanım inanmıyorsa zafere gidemez. Taraftarımız zafere inanmıyorsa biz hiçbir yere gidemeyiz. Biz bir bütünüz. Bize abilik yapacak, ekonomik anlamda durumu iyi olan abilerimiz lütfen gelsinler. Bu ivme bir daha yakalanmaz. Bizim bir hedefimiz var. Biz bu zamana kadar aslanlar gibi başımızı eğmeden bu noktaya geldik. Ayrıca bizim hedefimiz ortak. Ligin ikinci yarısı bizi daha zor maçlar bekliyor. Şampiyonluğa gidiyoruz ve bir daha 13 haftamız olmayacak. Mehmet Bulut Bartınlı değil, Trabzonlu. Ama bu işe yüreğini koydu. Bartın Valisi Nusret Dirim Bartınlı değil. Yine bu takıma sahip çıkıyor. Bartın sevdalıları Bartınlı işadamlarımı bu iki isim Bartınlı olmamasına rağmen bu takım için mücadele ediyorsa siz bunu ne zaman yapacaksınız?

"Takımız Antalya'da kamp yapacak"

Takımız Antalya'da kamp yapacak. 25 Aralık'ta gidecek. 6 Ocak tarihinde Antalya'dan ayrılıp Bartın'a dönecek. Antalya'da günde çift idman yapacak. 10 günlük kamp süresince de en az 2 maç olmak üzere hazırlık maçı yapacak.

"Taraftarımıza çok ihtiyacımız var"

Başkanımız son maçtan sonra teknik kadrodan bir rapor aldı. Bunu transfer komitesine iletti. Transfer komitesi bununla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Görüşülen isimler var. Kulübün menfaatleri ve dengeleri doğrultunda transferler olacak. İmza aşamasına gelmeden açıklamak yanlış olacaktır. Hem Başkanımız hem teknik kadromuz hem de komitemiz aynı bölgeler üzerinde mutabık. Bartınspor'un menfaatleri doğrultusunda  transferler olacak. Bizim ikinci yarı en büyük transferimiz içerde ve dışarı da seyircimiz ve taraftarımız olacak. Taraftarımıza çok ihtiyacımız var.

"Centilmenlik dostluk kazansın"

6. grupta ikinci yarı mücadele edecek tüm takımlara başarılar diliyoruz. İnşallah yine centilmenlik içerisinde kardeşçe bir ikinci yarı geçiririz. İlk yarıya baktığımız zaman bizim oynadığımız maçlarda çok afaki olaylar yaşanmadı. Taraftalar arasında sorunlar yaşanabilir ama biz yöneticiler ve kulüp başkanları arasında bir sorun yaşanmadı. Deplasmanlarda iyi karşılandık. Bize deplasmana gelenleri  bizden puan alanlarda dahil en iyi şekilde ağırlayıp gönderdik. Centilmenlik dostluk kazansın. Umarım böyle olur."


---------------------------------KUTU------------------------------------

 

Altunsaban: "Söz veriyoruz"

Her zaman Bartınspor'un yanında olacaklarının mesajını veren Bartınspor'un tribün liderlerinden Ömer Altunsaban, "Biz takımızın arkasındayız. Her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Bartınspor taraftarı sosyal medyada 6. Grupta en iyi taraftar olarak seçildi. İkinci yarı da daha büyük coşkuyla içerde ve dışarda tribünleri doldurduğumuz gibi diğer takımların taraftarlarıyla da güzel dostluk örnekleri sergilemeye devam edeceğiz. Bizler takımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Şartlar ne olursa olsun takımın yanında yer alacağımıza söz veriyoruz" dedi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri