Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Öğrencilerin sergisi büyük ilgi gördü
Öğrencilerin sergisi büyük ilgi gördü

Öğrencilerin sergisi büyük ilgi gördü

10.05.2018 10:29 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi 10. Bilim, Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında öğrencilerin açtığı resim ve hat sergisi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

 

Bartın Üniversitesi tarafından düzenlenen 10. Bilim, Kültür ve Spor Şenlikleri öğrencilerin yeteneklerini sergiledikleri etkinliklerle başladı.
Eğitim Fakültesi fuaye alanında gerçekleştirilen 'İlk Heyecan' adlı sergide Dr. Öğr. Üyesi Ferhunde Küçükşen Öner Atölyesi’nde hazırlanan eserler sergilendi.
Öğrencilerin uzun soluklu çalışmaları sonucunda hazırladıkları 'Yıl Sonu Resim ve Desen Sergisi' sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

Sergide soyut kompozisyon, peyzaj, natürmort, röprodüksiyon ve karakalem desenlerin yer aldığı 59 çalışma sergilendi. 
Uluslararası öğrenci hat sergisi açtı

 

Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü Sözel Derslikler fuaye alanında gerçekleştirilen diğer bir sergide ise Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün uluslararası öğrencisi Abdullah Azizi’nin hat sanatı eserleri sergilendi. İşaretlere anlamlı, ahenkli ve hünerli bir şekilde biçim verilerek oluşturulan Hat Sanatı Sergisi’nde 30 çalışma yer aldı.
Sergilere katılan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, çalışmalarından dolayı sergileri düzenleyen öğrencileri tebrik etti. Uzun, “Öğrencilerimiz bir yandan öğrenimlerine devam ederken diğer yandan da sanatsal gelişimlerini üniversitemiz bünyesinde sürdürmektedir. Öğretim elemanlarımızın da desteğiyle çok güzel eserler ortaya çıkmakta ve gerçekleştirilen sergilerde bir görsel şölen sunulmaktadır. Kendilerini tebrik eder, sanata gösterdikleri ilginin artarak devam etmesini dilerim” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri