Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Ödüllü fotoğraflar Bartın’da!
Ödüllü fotoğraflar Bartın’da!

Ödüllü fotoğraflar Bartın’da!

04.04.2018 10:06 12 14 16 18 yazdır
2017 yılında "Milli Tarım" tematik kategori olarak belirlenen 9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında ödül alan ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bartın İl Müdürlüğü’nde sergilenmeye başlandı.

 

Sergiye ilişkin olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 6 Nisan 2018 tarihine kadar sürecek olan "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf serginin, toprağın ve tarımın önemi konusunda tarımla sanatı buluşturmak, sosyal ve bireysel duyarlılığı geliştirmek amacıyla, Denizbank sponsorluğunda başlatıldığı anımsatıldı ve “Tarım ve insan konulu fotoğraf yarışması, fotoğraf sanatı açısından bir kilometre taşı ve bir marka haline gelmiştir” denildi. 
Yarışmanın her türlü tarımsal faaliyetler ile hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köy ve köylüyle ilgili konuları kapsayan fotoğrafların ulusal olarak yarışmasını ve sergilenmesini amaçladığının vurgulandığı açıklamada, şöyle denildi:
“Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan ‘9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’, Genel, Çiftçi, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları, DenizBank Çalışanları ve Tematik kategori olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşmiştir. Yarışmaya, bu yıl 501 kişi 2 bin 326 fotoğraf ile katıldı. Yarışmada dereceye giren 16 eser toplam 56 bin TL tutarında DenizBank hediye çeki verilmiştir. 2009 yılından bu yana aralıksız yapılan Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda, 9 yılda toplam 4 bin 850 katılımcı 21 bin 223 eserle yarışmaya katıldı. 150 eser ödül alırken bin 156 eser sergilenerek katalogda yerini almıştır.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri