Ecen Sigorta
20 Temmuz 2018 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > Ocak ayı Meclis’i sona erdi
Ocak ayı Meclis’i sona erdi

Ocak ayı Meclis’i sona erdi

08.01.2018 16:44 12 14 16 18 yazdır
İl Genel Meclisinin Ocak ayı son birleşimi Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleştirildi.


 İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen birleşime tüm Meclis Üyeleri eksiksiz katılırken bir gündem maddesi daha ilave edilerek son üç gündem maddesi görüşüldü.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Denetim Komisyonu Üye Seçimi 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17. Maddesi ve İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21. Maddesi gereği il genel meclisi üyeleri arasından gizli oyla gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen seçimde İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclis Üyesi İrfan Ekmekçi, Murat Erfındık, Recep Regaip Bayraktar ve Ercan Uyan Denetim Komisyonu için görev aldı. Meclis Başkanı Dursun, İl Özel İdaresinin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap işlemlerinin denetimi için 28 Şubat tarihine kadar aralıksız olarak çalışacak komisyon üyelerine kolaylıklar diledi.
Dursun, bir önceki birleşimde gündeme alınan ve İl Özel İdaresi için önem arz eden ‘Sermeye Şirketi Kurulması’ ile ilgili dosyanın Plan ve Bütçe Komisyonu, İnsan Kaynakları ile Ar-Ge Komisyonu ile Sanayi Ticaret ve Turizm Komisyonlarında ayrıntılı olarak değerlendirileceğini söyledi. Şirket kurulmasıyla ilgili komisyon çalışmalarının son şeklinin Şubat ayı Meclisine kadar tamamlanacağını belirten Dursun “Bu konuda komisyonlarca yürütülecek çalışmalar Meclis’e önemli ölçüde ışık tutacak. Ayrıca Ocak ayında komisyonlara gönderilen dosyalar üzerinde de çalışmalar yapacak tüm Meclis üyelerine başarılar diliyorum.” dedi.

Ardından da gündeme ilave edilen ‘Ömertepesi Ortaokulu Projesi Revize’ işlemleri ile ilgili dosyanın Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havalesi gerçekleştirildi.
İl Genel Meclis’i Şubat ayı gündemini görüşmek üzere 1 Şubat Perşembe günü saat 15:00’da toplanacak. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri