Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > EĞİTİM > Neşe Erberk’ten Bartın’a anaokulu
Neşe Erberk’ten Bartın’a anaokulu

Neşe Erberk’ten Bartın’a anaokulu

27.06.2018 14:54 12 14 16 18 yazdır
1983 yılında Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması birincisi, 1984 yılında Avrupa Güzeli seçilen Neşe Erberk, Türkiye genelindeki Neş’e Erberk Anaokulu’nun bir şubesini de Bartın’da açıyor.


Nilay Meryem ÇÖMLEK

Klasik anaokulu ezberci ve dayatmacı eğitim anlayışı kalıplarından çıkarak, çocukların doğuştan gelen ve zamanla yitirdiği yetenekleri erken çocukluk döneminde profesyonel eğitimciler desteği ile fark etmek, geliştirmek ve yönlendirmek hedefiyle kurulan, sürekli değişim ve gelişim içerisinde yoluna devam eden Özel Neş’e Erberk Anaokulu Bartın Şubesi açılışa hazırlanıyor.


1983 yılında Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması birincisi, 1984 yılında Avrupa Güzeli seçilen Neşe Erberk, Türkiye genelindeki Neş’e Erberk Anaokulu’nun bir şubesini de Bartın’da açıyor. Köyortası Mahallesi İskele Caddesi üzerinde Ağustos ayında açılışı gerçekleştirilecek olan Özel Neş’e Erberk Anaokulu Bartın Şubesi’nin tanıtımı için Bartın’a gelen Neşe Erberk Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan tanıtım stantlarında hem çocuklarla hem de basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Çocukların sevgi dolu güvenli bir ortamda, sosyal grup içerisinde kendilerini mutlu hissetmeleri, hayallerini ve isteklerini özgüvenle ifade edebilmeleri, kendisine ve çevresine duyarlı, sorumluluklarının bilincinde bireyler olmalarını sağlamak amacıyla kurulan Neş’e Erberk Anaokulu, 41. Şubesini Bartın’da açıyor. Açılışa hazırlanan anaokulu için Bartın’a gelen Neşe Erberk basın mensuplarına açılacak anaokulu ile ilgili bilgi vererek tüm Bartınlı aileleri davet etti. 
“Eğitimi ciddiye alıyoruz, neşeyle uyguluyoruz”


Türkiye’nin ilk yetenek geliştirme programı uygulanan Neşe Erberk okullarının tüm Türkiye’de İngilizce programları ile çocukların yeteneklerini oyun tadında geliştirdiğini kaydeden Neşe Erberk, Bartın’daki tüm anne babalara seslenerek “Tüm anneleri, babaları, anneanne, babaanne, büyükbabaları, dedeleri, dayıları, amcaları, teyzeleri, halaları çocuklarıyla ve torunlarıyla Neş’e Erberk Bartın Anaokulu’muza bekliyoruz. Büyük bir keyifle 41. Anaokulumuzu açıyoruz ve ‘41 kere maşallah’ diyoruz. Biz 18 aylıktan 6 yaşa kadar geniş bir yelpazedeki çocuklarımıza farklı bir eğitim programı veriyoruz. Bir bakım evi değiliz eğitim kurumuyuz bunu da gururla söylüyoruz. Amacımız da çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini küçük yaşta fark edip onları ortaya çıkaran bir sistemimiz var. Bizde klasik anaokulu dersliklerinin yanında kavram derslikleri var. Dolayısıyla ana dili İngilizce, Fen, Doğa, bale çalışmaları, oyun, müzik, hareket, koordinasyon, dans, el sanatları, satranç, bahçe etkinlikleri gibi çok zengin bir eğitim programımız var. Programımız İstanbul merkezden hazırlanıyor ve tüm Türkiye’deki anaokullarımıza ve öğretmenlerimize sürekli eğitim verilerek anlatılıyor, aktarılıyor. Yemek menüsünden, oyuncakların seçimine, eğitim programlarından kitaplarına kadar her şey İstanbul merkezden tüm Türkiye’de aynı olacak şekilde programlıyoruz. Bugün de buraya kalabalık bir ekiple geldik. Kurucumuz ve öğretmenlerimizle birlikte burada çok keyifli bir gün geçireceğimize inanıyoruz. Yetenek geliştirme programı uyguluyoruz. Bundaki amacımız da; çocuklarımızın hangi konuda ilgi ve yeteneği varsa onu en az 2 aylık bir gözlemle fark ediyoruz. Daha sonra da öğretmenlerimiz o konuda çocuklarla ekstradan çalışmalar yapıyorlar. Her çocuğun her aktiviteyi mutlaka bir kez yapması gerekiyor ki gözlemleyelim, fark edelim ve daha sonra da onu çekiştirecek programla daha da yukarı bir seviyeye taşıyalım.” dedi.

“Yurtdışında da şubelerimiz olsun istiyorum”

Yurtdışında da şubeler açmak istediklerini ifade eden Erberk, “Bugünkü amacımız çocuklarla birlikte etkinlikler yapmak o etkinliklerle de velilerimize kendimizi anlatmak ve çok kısa bir süre sonra da anaokulumuzda misafir etmek, kapılarımızı açmak istiyoruz.  Bizim markamız aslında uluslararası bir marka ve dolayısıyla sadece Türkiye’de değil yurtdışında da şubelerimiz olsun istiyorum. İlk yurtdışı şubemizi de inşallah Amerika’da 3-4 ay içerisinde müjdeleyeceğiz. Daha sonra Avrupa’da da birkaç aday ülkemiz var.” diye konuştu.


“Eğitim ıskalanmaması gereken bir değer”


İlkokul ve ortaokul açmayı da hedeflediklerini belirten Erberk, anaokulu eğitiminin önemine değinerek “İnşallah ileride ilkokul ve ortaokul açma projelerimiz de var. O da birkaç yıl sonra, o zaman da ilave binalarımız ve kontenjanlarımız olacak. Ben çocuk delisiyim ve bunu keyifle itiraf edebilirim. Kendi çocuklarımla bu yola çıktım ve kendi çocuklarım için düşündüğüm hayalleri gerçekleştirmek için konuşmak yerine kendim uygulamak istedim. Daha sonra da neden sadece İstanbul’da bir şube olarak kalsın diye düşündüm ve bu güzel sistemi tüm Türkiye’ye yayma kararı aldım. Şimdilik 16 yıldır 41 anaokuluyla Türkiye’de yaygınlaştık. Hedefimiz 81 ilde olmak ve sadece anaokulu olarak kalmak değil. Ama öncelikle anaokulundan başlamak zorundaydık çünkü her işte olduğu gibi önce tohumdan başlamak gerekiyor. Temellerin sağlam olması için doğru tohumların olması lazım ki daha sonra ilkokulda bu filizlenmeyi görelim. Meyvelerini de sağlıklı yiyelim. Zaten gelişim 0-6 yaş arasında tamamlandığı için anaokulu eğitimi gerçekten çok önemli. Farkındalığı gelişmiş, çocuklarına eğitimiyle yatırım yapmak isteyen tüm velilerimizi bekliyoruz. Eğitim çok çok önemli ve ıskalanmaması gereken bir değer.” ifadelerini kullandı.


Klasik anasınıfı dersliklerini unutun


Özel Neşe Erberk Anaokulu Bartın Şubesi’nde 9-18 Aylık Bebek Anne Oyun Grupları, 1,5-3 Yaş Play Grup, 3-6 Yaş Yetenek Geliştirme Programı (Tam Gün-Yarım Gün) (El Sanatları, Satranç, Dans, Bale, Drama, Orff, Anadil, Fen ve Doğa, Oyun, Bahçe, Gezi, Müzik, İngilizce, Yoga, Hareket ve Koordinasyon), Reggıo Emılıa Proje Tabanlı Hazırlık Sınıfı, Özel İngilizce Sınıfı, Hafta Sonu Hobi Çalışmaları (Sanat Atölyesi, Drama, Yoga, Müzik), Anne-Baba Semineri, Doğum Günü Partileri, Sömestr, Yaz Okulu, Yüzme Eğitimi yer alıyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri