Kavallar Yaşam Merkezi de açıldı

Bartın Belediyesi tarafından hayata geçirilen yaşam merkezleri projelerine bir yenisi daha eklendi. Bir süredir yapım çalışmaları devam eden Kavallar Yaşam Merkezi düzenlenen iftar programı ile hizmete sunuldu.

Programa Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP Bartın Milletvekili Adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Taner Çetin, Erol Demirkoparanoğlu, daire müdürleri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hem Cumhuriyet hem de Aladağ Mahallesi’ne hitap edecek bir yaşam merkezini vatandaşların hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Akın, programdaki konuşmasında şyunları söyledi:
“Göreve geldiğimizde yaşam merkezleri oluşturmakla ilgili projelerimiz vardı. Bu projeler kapsamında Cumhuriyet Yaşam Merkezi, Elmalık Yaşam Merkezi, Şiremirçavuş Yaşam Merkezi ve eski İtfaiye Binamızda yapmış olduğumuz düzenleme ile hayata geçirdiğimiz Kavaklı Yaşam Merkezini vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bugünde yaşam merkezleri projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz.  Bu güzel proje 360 bin TL’ye mal oldu. 150 metrekarelik yaşam alanı, çocuk oyun parkı, spor sahası ve oturma alanları ile birçok sosyal alanda halkımız buradan faydalanacak. Burada mukabeleler, çeşitli sanat kursları, özel gün etkinlikleri, toplantılar düzenlenebilecek. Bugüne kadar sosyal alanların oluşturulması ile ilgili bir çalışmayı Bartın’a kazandırdık. Bunlardan Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı 5 milyon 627 bin TL, Gazhane Kültür Parkı 5 milyon TL, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı 600 bin TL’ye mal oldu. Bu alanları çoğaltmak istiyoruz. Aladağ Çamlık Mevkii’nde 125 bin metrekarelik alanda çalışma yapacağız. TOKİ bölgesinde 113 bin metrekare alanımız var. Orası ile ilgili de proje çalışmaları yapılıyor. Bartın Belediyesi olarak sosyal ve üretken belediyecilik anlayışıyla halkımıza en güzel şekilde hizmet vermek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.  Katılımınız için teşekkür ediyor, Kavallar Yaşam Merkezi’nin ilimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Akın ve katılımcılar tarafından Kavallar Yaşam Merkezi’nin kurdelesi kesilerek hizmete sunulmasının ardından program, İlahi Grubu Tasavvuf Müziği ve Hacivat-Karagöz gösterisi ile son buldu.


13.06.2018 15:45
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.