Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > MHP Teşkilatı’ndan Bahçeli’ye tam destek

MHP Teşkilatı’ndan Bahçeli’ye tam destek

13.03.2018 11:19 12 14 16 18 yazdır
MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, 18 Mart tarihinde yapılacak olan 12. Olağan Büyük Kongrede Bartın MHP teşkilatlarının, kongrede liderleri Bahçeli’nin yanında olacaklarını ve destekleyeceklerini açıkladı.
MHP Teşkilatı’ndan Bahçeli’ye tam destek


EREN SARIKAYA


Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Bartın İl Başkanlığı tarafından il, ilçe, belde ve kadın kollarının da katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, 18 Mart Pazar günü Ankara Spor Salonu’nda yapılacak olan 12. Olağan Kurultay’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi destekleyeceklerini açıkladı. Bartın’ın her zaman Bahçeli’yi desteklediğini ifade eden Belediye Başkanı Cemal Akın da Üst Kurul Delegesi olarak kongreye katılacağını belirtti.
“Genel Başkanımızı destekliyoruz”


MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, 18 Mart tarihinde yapılacak olan 12. Olağan Büyük Kongrede Bartın MHP teşkilatlarının, kongrede liderleri Bahçeli’nin yanında olacaklarını ve destekleyeceklerini açıkladı. Bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Özçelik, gelinen süreci özetleyerek şöyle konuştu:

“Burada Bartın İl Teşkilatı olarak 18 Mart günü Ankara’da yapılacak olan 12. Olağan Genel Kurulumuzun ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Adayımız Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’yi desteklediğimizi beyan ediyorum. Sloganımız, Milli duruş şühedaya vefa millete bekadır.


“Genel Başkanımız uyarmıştı”


Genel Başkanımız 15 Temmuz 2016 tarihine kadar iç ve dış politikalardan ve tüm olumsuzluklarda hükümeti uyarmıştır. Türkiye’nin bekasını koruyan ordu ve siyaset mekanizması ile yasama, yürütme ve yargıdan oluşan devlet erkleri bölücülerin saldırısına uğramış Türkiye derin bir uçuruma yuvarlanırken Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli terörle mücadeleden dış politikaya, hukukun üstünlüğünden ekonomiye kadar her alanda görüş ve kanatlarını kamuoyuna aktif ve etkin bir şekilde paylaşarak bir nevi milli uyanış öncülüğü yapmıştır.


“Gündemi MHP tayin ediyor”


Bugünkü iktidarın MHP’nin tezlerine paralel adımlar atması iç ve dış politikada MHP’nin sayesindedir. Kısacası Genel Başkanımız siyasete ağırlığını koymasını bilen, gündemi tayin eden, Türkiye’nin mukadderatını zamanın rüzgârına bırakmayan sözünün eri, güvenilir bir lider Devlet adamı olarak Türk halkının gönüllerini fethetmiştir.


“Bahçeli, oyunu bozdu”


FET֒yü deşifre eden MHP ve Genel Başkana karşı linç kampanyaları başlatılmış. Bu ihanet şebekesini gizlemek için MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi partisinin başından uzaklaştırmak ve partiye sızmak, gayretleri MHP’ye kısmen olsa da zarar vermiştir. Yoğun algı çalışmalarına maruz kalan parti mensuplarında çok önemli olmasa da bazı kopmalar yaşanmış bazı gevşekler FETÖ propaganda seline kapılıp ayrılmışlardır. 7 Haziran 2015 seçimleriyle, 1 Kasım 2015 seçimleri arasındaki süreçte ve 1 Kasım sonrasının MHP aleyhinde algı operasyonları tavan yapmıştır. Sayın Genel Başkanımız 1 Kasım 2015 sonrasındaki sağduyulu çabalarını minnetle anıyoruz. O MHP'yi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini dalgalı sulardan alıp sakin limanlara getirmiş oyunu bozmuştur.


“Cumhur ittifakı büyük ilgi gördü”


15 Temmuz sonrası 7 Ağustos 2016 da yapılan Yeni Kapı mitinginde bulunan-16 Nisan Anayasa değişikliği Referandumunda sandığa yansıyan siyasi mutabakatın Türkiye'nin bekası adına daha sonraki süreçte esasın alınması gerektiğini düşünerek 2019 seçimleri için Cumhur ittifakı önerisinde bulunmuştur. Bu Cumhur ittifakı fikri kamuoyunda da büyük ilgi ve destek görmüştür.Geçmiş dönemlerde teröristlerin temsilcilerinin parlamentoya girip gurup kurmasını önlemek adına konu olan yüzde 10 barajının işlevini yitirdiği Türkiye'nin seçmen yapısını taşınmadığını ifade ederek artık Baraj yüzce 51'dir demiştir.


“Genel Başkanımız 2012 yılında uyarmıştı”


Güney sınırlarımızda Türkiye'mizin güvenliği ve millet bekasını tehdit eden küresel tezgahlar karşısında devleti yönetenleri daha 2012 yılında Afrin’in Kandil PKK Hattı uyarısında bulunmuş. Zeytin Dalı adıverilen bugünkü Afrin operasyonunun ne kadar elzem olduğunu o günler de dillenmiştir. Önümüzdeki dönem hem Türkiye'nin mukadderatı hem de MHP'nin geleceği açısından önemli gelişmelerin yaşanacağı zaman dilimi olacaktır.


“Bizlere büyük görev düşüyor”


Öncelikle 18 Mart MHP için dönüm noktası olan Büyük Kurultayımız gerçekleşecek Türkiye'nin bekası için güç birliği etmek adına kutlu siyasi mücadelemize ivme kazanacaktır. Cumhuriyetin 100 yılında 2023’de lider ülke Türkiye olgusuna giden süreçte lokomotif olacak yol gösterecektir.Türkiye adım adım 2019’daki üç cephede yapılacak olan seçimlere ilerlemektedir. 49 yıllık siyasi mücadelesi boyunca fikri ve siyasi sorumluluğun bilinciyle MHP’ye büyük görevler düşmektedir. Milliyetçi Hareket dün ve bugün olduğu gibi yarınlar da vatanımızın sigortası, bölünmez bütünlüğümüzün ve Cumhuriyetimizin yegâne teminatıdır.Sınırlarımızın ötesinde vatanımızın müdafaası için savunan askerlerimizin Allah yardımcıları olsun şehitlerimizin mekânı cennet olsun ailelerine sabır diliyorum. Gazilerimize de Rabbim acil şifalar versin.”
Başkan Akın: “Her kongrede Bartın, Genel Başkanımızı destekledi”


Bartın MHP Teşkilatları’nın 1997 yılında Genel Başkan olan Devlet Bahçeli’yi her kongrede desteklediklerini belirten Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da kongreye ilişkin bir değerlendirmede bulunarak “Belediye hizmetlerimize devam ediyoruz. Tabi biz Bartın teşkilatları olarak bu süreçte Genel Başkanımızın yanında olacağımızı İl Başkanlığımızın yaptığı toplantıda ifade etmiştik. 97’ye kadar, Başbuğ Alpaslan Türkeş vefat edene kadar onu destekledik. 97’den sonra Devlet Bey Genel Başkan oldu ve ondan sonra da her kongrede Bartın, Genel Başkanımızı destekledi. Bugün itibari ile aday yok zaten güzel ve coşkulu bir kongre olacak. Bizler de Üst Kurul Delegesi olarak inşallah orada olacağız. Arkadaşlarımız da katılım sağlayacaklar.” dedi.


5 Mayıs’ta Bahçeli Bartın’da olacak


Ülke genelinde olumsuz bir durum yaşanmadığı takdirde 5 Mayıs Cumartesi günü MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Bartın’a gelerek hem açılış de tanıtım programlarına katılacağını bir kez daha hatırlatan Başkan Akın, projelerle ilgili de detaylı bilgiler vererek şunları söyledi:

“İl başkanımız, belediye başkanımız ve teşkilatımızla birlikte Genel Başkanımızın yanına gittiğimizde Bartın’da bir açılış programı yapmak istediğimizi belirtmiştik. Kendisi de Ramazan ayından önce 5 Mayıs için bize tarih verdiler. İnşallah Türkiye’de bir sıkıntı olmazsa o gün burada açılış yapacağız. 7-8 tane yerimizin açılışı ve daha önce açılışını yaptığımız yerlerinde tanıtımı şeklinde bir program olacak. O gün veya birkaç gün öncesinde Arıtma Tesisi Avrupa Birliği’nden bize geçiyor. Bizim orada çalışan 15 elemanımız var ancak Avrupa Birliği kontrolünde. Müteahhit firmadan geçici teslimini almıştık daimi teslimini alacağız. Bir aksilik olmaz, tescil süresi uzamazsa arıtma tesisinin de teslimini alırız diye düşünüyorum.


Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı’nın açılışı yapılacak


Yine Kaynarca Parkımızın açılışı o gün olacak. Engelsiz Sanat Evimiz için eski mezbahana de çalışmalara başlayacağız. Elmalık mevkiinde bulunan Park ve Bahçeler şuanda Sanayiye gidiyor, taşımaya başladık. O süreç de o güne kadar biter. 7 bin metrekare alan içerisinde 2 katlı güzel bir binası, seraları oraya taşıyacağız. Gazhane’nin orada bir kültür yolu ve 10 civarında yöresellerin satılacağı iş yerinin ihalesi oldu onlar başlayacak. Cumhuriyet Mahallesi’nde bir Yaşam Merkezi yine gerçekleştiriyoruz. Oraların da açılışı olacak. 10-15 civarında o gün başlayacak süreç var. Bir de Kavaklı bölgesinde eski itfaiye binasının olduğu yerde Paylaşım Merkezi ve özellikle yaşlılarla ilgili evlerine gidilerek evlerinin temizliği de dahil olmak üzere birçok program var içinde onu da başlatmış olacağız. Bartın Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından bunlar gerçekleştirilmiş oluyor. 5 Mayıs’ta Genel Başkanımızla birlikte burada bunları gerçekleştirmiş olacağız.


“Hizmet etmek bizim işimiz”


Daha birçok proje var. Onlar hakkında da bir sohbet ederiz diye düşünüyorum. Hizmet etmek bizim işimiz. Bizi bu göreve layık gördüler. Bizi bu göreve layık görenleri utandırmamaya çalışıyoruz. Biz hep beraber Bartın’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Bir taraftan kardeş belediyemiz Kumluca için hep beraber çalışıyoruz. Kumluca Belediye Başkanımız da o bölgede çok güzel hizmetler ve çalışmalar yapıyor. Tüm bu hizmetleri Belediye Meclis Üyelerimiz, İl Genel Meclis Üyelerimizle beraber yapıyoruz. Teşkilatımızla istişare ediyoruz ve nihayetinde Bartın halkı ile beraber yapıyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var düsturunda yapıyoruz. Hiçbir şeyi gizli kapaklı yapmadan yapıyoruz. Her şeyi açık açık yapıyoruz. Bundan sonra da Allah Bartın’a hizmet etmeyi nasip eder.


Yeni müzeler geliyor


Bartın’da güzel bir müze meydana geldi. Bu müzenin içerisinde bin 900 eser var. Bu eserlerin hiçbirine maddiyat vermedik. Allah hepsinden razı olsun. Sadece binanın iç ve dış düzenine 4 milyon TL’lik masraf ettik. İçindeki eserleri saymaya kalksam kaç milyon bilmiyorum. Bir fiyat söylersem yanılabilirim. Yine müzeler geliyor. Bir resim müzesi çalışmamız olacak. Kültür Merkezi diye belirttiğimiz yerde Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitler Müzesi ile birde Su Müzesi olacak. Bilim Teknoloji Merkezi ile beraber yanına Su Müzesi. Bu üç müzeyi ve bilim teknoloji merkezini yapmak istiyoruz. Bizim yapacağımız ölçekte bir su müzesi yok. Bizim ki hem eser hem de teknolojik olacak. İnşallah bunları da hep beraber gerçekleştiririz diye düşünüyorum.”


Başkan Akın son olarak “Bize destek veren, fikir veren tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Basınımıza da bizleri hizmet noktasında destek verdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri