Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > ASAYİŞ > Metruk binalar yıkılacak!

Metruk binalar yıkılacak!

03.03.2018 11:11 12 14 16 18 yazdır
Vali Nusret Dirim, Bartın’da uyuşturucu madde kullanımına müsait olan metruk binaların bir an önce yıkılması ve boş arazilerin kolluk kuvvetleri tarafından sürekli kontrol edilmesi adına çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.
Metruk binalar yıkılacak!

 

“Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurulu” Cuma günü, Vali Nusret Dirim başkanlığında toplandı. Toplantıya, Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yanı sıra İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ile İl Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Dirim, madde bağımlılığı ile mücadele konusunda herkesin, ilgili bütün kişi ve kurumların üzerine önemli görevler düştüğünü söyledi. Uyuşturucu ile mücadelenin kararlılık ve süreklilik arz etmesi gerektiğini vurgulayan Vali Dirim, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde ailelerin rolünün çok önemli olduğunu hatırlattı. Dirim, gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutacak çeşitli aktivelere yönlendirilmesi gerektiğini söylerken, ilimiz sınırlarında bulunan ve uyuşturucu madde kullanımına müsait olan metruk binaların bir an önce yıkılması gerektiğini söyledi. Bunun için ilgili kurumlara gerekli çalışmaları yapmaları talimatını veren Vali Dirim, Bartın’daki boş arazilerin de kolluk güçleri tarafından sürekli olarak kontrol edilmesini istedi.    
Dirim’in konuşması sonrasında İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Dr. Ebru Baycık Gürbüzerol tarafından “Ulusal Uyuşturucu İle Mücadele Strateji Belgesi” ve “2016-2018 Uyuşturucu İle Mücadele İl Eylem Planı” doğrultusunda tüm paydaş kurumların bağımlılıkla mücadele noktasında ilimizde yapmış oldukları çalışmalar hakkında Kurul üyelerine bilgiler verildi.

Toplantı karşılıklı fikir alış verişiyle sona erdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri