Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > SİYASET > Mekeç: “Kimsenin düşünmediği bir oranla iktidara geleceğiz!”
Mekeç: “Kimsenin düşünmediği bir oranla iktidara geleceğiz!”

Mekeç: “Kimsenin düşünmediği bir oranla iktidara geleceğiz!”

09.06.2018 17:20 12 14 16 18 yazdır
Saadet Partisi Bartın 2. Sıra Milletvekili Adayı Mücahit Mekeç, AK Parti hükümetinin birçok organında metal yorgunluğu olduğunu kendilerinin itiraf ettiğini anımsattı.

 

(Haber Merkezi) – Saadet Partisi Bartın 2. Sıra Milletvekili Adayı Mücahit Mekeç, AK Parti hükümetinin birçok organında metal yorgunluğu olduğunu kendilerinin itiraf ettiğini anımsatırken, “Bu ifadeyi bir siyasi parti için kullanırsanız, artık o siyasi partinin ülkeyi yönetemediğini gösterir” dedi. Saadet Partisi’ne yönelik saldırılara dikkat çeken Mekeç, “Siz trolleri harekete geçirseniz dahi milletin gerçekleri görmesini engelleyemezsiniz. Bu seçimde bir patlama olacak” dedi. Mekeç, memlekette bir korku havasının hakim olduğunu savunurken de, “Kimsenin düşünmediği bir oranla iktidara geleceğiz. Meclis’te ise en güçlü parti Saadet Partisi olacaktır” diye konuştu.

 

Hasankadı’yı ziyaret ettiler

 

Gece gündüz demeden ilçe, belde, köy ve mahalle çalışmalarını sürdüren ve son dönemdeki siyaset üslubu ve tarzıyla ülkenin yükselen değeri haline gelen Saadet Partisi’nin Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç, Hasankadı Belde esnafını ziyaret etti. Başta kutuplaşma ve ötekileşme olmak üzere bunlarla mücadele edeceklerini ülkede kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu tekrar canlandıracaklarını söyleyen Mücahit Mekeç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Saadet Partisi olarak biz diğerlerinden farklıyız. Müspet yönden farklıyız. Biz başkalarıyla çekişmek için Saadet Partili değiliz. Bölgemizin ve ülkemizin mevcut problemlerini belirleyip, çözümlerini sunmak için buradayız. Ağız kavgası dedikoduya ayıracak zamanımız yok.

 

“Biz herkesle iletişim kurmak zorundayız”

 

Bu çalışmalarımızdan rahatsız olan bizimle bir türlü diyalog kurmaya yanaşmayan sadece hareket eden, ağır ifadeler kullananlar var. Ancak biz herkesle iletişim kurmak zorundayız.

 

“Metal yorgunluğu olan ülkeyi yönetemez”

 

İktidar ‘metal yorgunluğu’ ifadelerini kendileri kullandılar. Birçok organlarının metal yorgunu olduğunu söylediler. Metal yorgunluğu demek, bir işi yapmak için kullanılan metalin işi bitmiş hali demektir. Bunu bir siyasi parti için kullanırsanız, artık o siyasi partinin ülkeyi yönetemediğini gösterir.

 

“Milletin gerçekleri görmesini engelleyemezsiniz”

 

Aziz milletimiz artık gerçekleri görüyor. Birçok ilde ve sosyal medyada Saadet Partisi’ne yönelik yapılan saldırılar var. Onlar yanlış yaptıklarını biliyorlar, işinden aşından uzaklaştırılacağını düşündüğü için zorla yapıyorlar. Siz trolleri harekete geçirseniz dahi milletin gerçekleri görmesini engelleyemezsiniz. Bu seçimde bir patlama olacak. Bunu siz de bilin herkes de bilsin.

 

Korku havası…

 

Memlekette bir korku havası var. Büyük bir kesim sesini çıkarmaktan korkuyor. ‘İşime bir zarar gelir mi?’ diye korkuyorlar. ‘İlk turda geleceğiz, ikinci tura kalırsa daha yüksek bir oranla geleceğiz’ diyorlar. Ya güzel de çok fazla demoralize olmamanız için söylüyorum. Bugün memlekette bir futbol takımının başkan seçimiyle ilgili bir sendrom yaşanıyor. Aynı şekilde bu seçimlerde de bir sendrom yaşanacak. Kimsenin düşünmediği bir oranla iktidara geleceğiz. Meclis’te ise en güçlü parti Saadet Partisi olacaktır.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri